В Татарбунарах узгодили співпрацю з лікарями щодо протидії COVID-19

Співпрацю з лікарями щодо COVID-19 в умовах курортного сезону та загрози нової хвилі захворюваності обговорили та узгодили в місті Татарбунари у форматі традиційних зустрічей «кава з лікарем». Така ...

Фото_кава_03_07
В Татарбунарах узгодили співпрацю з лікарями щодо протидії COVID-19

Співпрацю з лікарями щодо COVID-19 в умовах курортного сезону та загрози нової хвилі захворюваності обговорили та узгодили в місті Татарбунари у форматі традиційних зустрічей «кава з лікарем». Така зустріч пройшла 3 липня 2020 року за ініціативи та в приміщенні Координаційного офісу безпеки, спільно з Татарбунарським центром первинної медико-санітарної допомоги.

Учасниками зустрічі були лікарка Рима Доніч, депутати міської ради Юлія Градінар і Віталій Борденюк, представниця сектору пробації Катерина Клімова, керівниця ромської громадської організації «Бахтало» Ольга Карай, ромський активіст Олександр Карай, громадська радниця Тетяна Стоянова, а також керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко. На початку зустрічі Леонід Семененко зазначив, що після того, коли урядом було прийнято рішення про послаблення умов карантину, у районі з’явились перші хворі на COVID-19 і їх число збільшується. Незважаючи на попередження медиків та інформаційну роботу органів місцевого самоврядування та державної влади, люди стали себе почувати «нібито у безпеці». Практично усі не дотримуються маскового режиму, порушують соціальну дистанцію, на зауваження реагують агресивно.

За словами лікарки Рими Доніч, це може спричинити сплеск та нову хвилю захворюваності на COVID-19. Лікарка привела приклади того, як негативно реагують пацієнти лікарні та поліклінічного відділення на зауваження та прохання дотримуватися норм, встановлених на час карантину в Україні. Деякі просто ігнорують вимоги медичних працівників дотримуватися соціальної дистанції. Депутатка міської ради Юлія Градинар зауважила, що більшість людей не мають поваги ані до себе, ані до навколишніх. Їх не лякають ані можливість захворіти на коронавірус, ані адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.

Одним з питань дискусії стало носіння масок. Лікарка Рима Доніч зазначила, що питання носіння масок не знімається з порядку денного, але маски можуть бути виготовлені самостійно. Громадська радниця Тетяна Стоянова висловилась за продовження відповідного інформування мешканців громади щодо поширення пандемії та необхідності певних обмежувальних заходів. Вирішено також провести у найкоротші терміни на платформі Координаційного офісу безпеки такої зустрічі із залученням місцевих підприємців.

Діяльність Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)