В Ріпкинській громаді на Чернігівщині обговорили сценарій відновлення громади

Експерти Центру «Доброчин» та представники місцевої влади Ріпкинської громади обговорили проєкт Сценарію відновлення Ріпкинської територіальної громади на робочій зустрічі в смт Ріпки Чернігівської ...

Додано:
Nataliya Drozd

r_04
В Ріпкинській громаді на Чернігівщині обговорили сценарій відновлення громади

Експерти Центру «Доброчин» та представники місцевої влади Ріпкинської громади обговорили проєкт Сценарію відновлення Ріпкинської територіальної громади на робочій зустрічі в смт Ріпки Чернігівської області 20 грудня 2022 року. 

r_02

 

 

Ріпкинська територіальна громада стійко витримала активну фазу бойових дій на своїх територіях і подолала перші хвилі факторів їх безпосереднього руйнівного впливу.

Нинішня безпекова ситуація потребує продовження системного планомірного підходу до подальшого акумулювання зусиль у зміцненні спроможності громади, протидії негативним наслідкам довготривалого впливу збройної агресії практично у всіх основних сферах життєдіяльності та для забезпечення новітнього зростання громади на основі сучасних підходів.

Враховуючи, що на державному рівні запроваджується Національний План Відновлення, який надає загальну рамку для регіональних планів та проектів відновлення, Ріпкинська територіальна громада при формуванні власного регіонального Плану відновлення, початковим етапом якого є напрацювання сценаріїв відновлення територіальної громади, бере за основу цілі, основні принципи та наступні кроки Плану Відновлення України, а саме: 

  1. Стійкість. забезпечити економічну, соціальну та екологічну стійкість у марафоні до перемоги.
  2. Відновлення. знайти ефективні рішення для якнайшвидшого відновлення найважливіших економічних та соціальних процесів, і природніх екосистем.
  3. Модернізація. Розробити план модернізації, який забезпечить стійкий економічний ріст та добробут населення

Тематика Сценарію відновлення Ріпкинської територіальної громади включає наступні напрями:

  • Якість управління: моделювання більш безпечної оборони, більшої прозорості та ефективності самоврядування, а також ефективного державно-приватного партнерства у розвитку інфраструктури
  • Людські можливості: звернення до людського розвитку, особливо здоров’я та освіти населення
  • Інвестиції в сільське господарство: зосередження на покращенні доступу та зменшенні відсутності продовольчої безпеки
  • Економічний розвиток: зосередження на збільшенні інвестицій і продуктивності з використанням різноманітних джерел фінансування
  • Розширення прав і можливостей жінок: демонстрація ефекту від покращення здоров’я жінок, їх освіти та участі в економіці та суспільстві

r_03

Відновлення є процесом соціально-економічної трансформації, а не просто відновленням минулих структур і динаміки або простим поверненням до довоєнних рівнів і тенденцій. Таким чином, відновлення є багатовимірним і вимагає часу, тому ми повинні думати та планувати його заздалегідь.

Проект “Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області” реалізується ГО “Центр Доброчин” через регрантингову схему підтримки Форуму громадянського суспільства в регіоні. В рамках цієї регрантиногової схеми ФГС СхП підтримує проекти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.

Гранти доступні для громадських організацій з країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки: демократія, права людини, економічна інтеграція, довкілля й енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи