В Одесі відбувся форум «Медіаграмотність: регіональний вимір»

27 липня в Одесі відбувся форум «Медіаграмотність: регіональний вимір».Під час заходу представники Одеської обласної організації "Комітету виборців України" та медіа-холдингу ІзбірКомпрезентували ...

52a99475b29cdf65fa05b9bada28f516
В Одесі відбувся форум «Медіаграмотність: регіональний вимір»

27 липня в Одесі відбувся форум «Медіаграмотність: регіональний вимір».

Під час заходу представники Одеської обласної організації “Комітету виборців України” та медіа-холдингу ІзбірКомпрезентували перші результати регіональної комплексної кампанії з підвищення рівня медіаосвіти, критичного мислення та свідомого сприйняття медіаматеріалів для жителів Одеського регіону.

Учасниками форуму стали експерти, освітяни, бібліотекарі, журналісти та громадські активісти.

Як повідомив головний редактор видання ІзбірКом і координатор проекту Валерій Болган, головним напрямком першого етапу діяльності стало проведення 56 тренінгів з медіаграмотності в районах і новостворених об’єднаних громадах області. Цільовими аудиторіями були обрані школярі, студенти, вчителі, бібліотекарі, місцеві журналісти. Всього у тренінгах взяли участь 920 місцевих мешканців, з них близько 200 – вчителів і бібліотекарів.

«Основними темами тренінгів стали медіаграмотність як життєво необхідний навик в сучасному соціально-політичному і культурному контексті України; медіаосвіта і громадянське суспільство; інструменти медіаграмотності за часів інформаційних війн; медіаосвіта і медіаграмотність в навчальних закладах; медіа та інформаційна грамотність в сучасній бібліотеці. І ми сподіваємося, що учасники наших тренінгів тепер продовжать інформаційну роботу, отримавши певні навички і знання, та розповсюджуватимуть їх на місцях», – зазначив Валерій Болган.

На важливості запровадження медіаграмотності в області наголосив голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко: «Сьогодні наше життя – це потужні потоки інформації, які дуже сильно впливають на нас. Кількість інформації збільшується в геометричній прогресії, лавиноподібно, і ми опиняємося беззахисними, якщо не намагаємося  навчатися основ, азів, базових навичок медіаграмотності і цифрової безпеки. У місті Одесі трохи жвавіше і швидше люди опановують ці навички в силу різних причин, і наш проект підтвердив, що для районів Одеської області ця тема дуже актуальна і важлива. Ми намагалися дати базові засади медіаграмотності, а також з елементами цифрової безпеки. І тепер сподіваємося, що учасники наших тренінгів підхоплять цю естафету».

Під час панельної дискусії «Медіаграмотність в регіонах: стан та перспективи», в якій взяли участь викладачі Одеського національного університету імені І.І, Мечникова, НУ «Одеська юридична академія», Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради, представники КУ «Одеський методичний центр освітніх ініціатив», учасники форуму обговорили викладання медіаграмотності в освітніх закладах, підвищення кваліфікації учителів, залучення молоді і людей похилого віку тощо. На другій панельній дискусії «Мова ворожнечі» обговорювали роль ЗМІ у формуванні поглядів суспільства на важливі, конфліктні ситуації, важливість дотримання правил журналістської етики і стандартів, недопущення розповсюдження мови ворожнечі та її небезпеку.

Крім того, для учасників форуму було проведено майстер-клас «Як розрізняти інформаційну та цифрову безпеку».

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії