В Нижньодуванської ОТГ затвердили антикорупційні політики

10 червня 2020 року в Нижньодуванської громаді депутати під час сесії селищної ради підтримали розроблені проекти Антикорупційної програми на 2020 – 2023 роки та Порядку запобігання та врегулювання ...

Додано:
lekotan

Літній антикорупційний інтенсив ACREC
В Нижньодуванської ОТГ затвердили антикорупційні політики

10 червня 2020 року в Нижньодуванської громаді депутати під час сесії селищної ради підтримали розроблені проекти Антикорупційної програми на 2020 – 2023 роки та Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Ніжньодуванської селищній раді та її виконавчих органах.

Під час сесії голова та секретар селищної ради презентували проекти Програми та Порядку, розповіли про основні заходи, на які направлена їх реалізація. Так, застосування  Антикорупційної програми допоможе посилити комунікацію та співпрацю між місцевими жителями, селищної ради у здійсненні антикорупційної  діяльності в межах громади. В Програмі визначенні основні завдання такої діяльності, проведена систематизація антикорупційних заходів, визначені строки її виконання та відповідальні особи. Порядок же визначає види можливих конфліктів інтересів та шляхи врегулювання конфлікту інтересів під час здійснення ними своїх обов’язків та повноважень. Наявність будь-якого конфлікту інтересів не обов’язково призводить до фактів корупції, однак істотно підвищує ризик вчинення корупційних діянь та є по суті їх передумовою.

Важливо зазначити, що конфлікт інтересів може мати місце не лише тоді, коли зазначена суперечність вже фактично вплинула на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень (вчинення або не вчинення дій), а і тоді, коли вона потенційно може вплинути на них.

«Створення умов та здійснення об’єктивного оцінювання корупційних ризиків у діяльності ради Нижньодуванської об’єднаної територіальної громади є необхідним кроком у запобіганні порушення антикорупційного законодавства, – прокоментував  подію Голова ОТГ, – Такий підхід надасть в майбутньому можливість забезпечити відповідність антикорупційних заходів специфіці діяльності та раціонально використовувати ресурси, що спрямовуються на проведення відповідної роботи».

Нагадуємо, що Ніжньодуванська ОТГ стала одним із партнерів громад-учасниць проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», який виконує коаліція громадських організацій – Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії у 8 областях України.

 

Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

 

*Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи