В Івано-Франківську дві школярки організували для дорослих тренінг з працевлаштування

В Івано-Франківську школярки Катерина Лисенко та Христина Бачук організували для жителів Івано-Франківська дводенний тренінг з працевлаштування. Дівчата близько місяця працювали над розробкою цієї ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

20230204_161419
В Івано-Франківську дві школярки організували для дорослих тренінг з працевлаштування

В Івано-Франківську школярки Катерина Лисенко та Христина Бачук організували для жителів Івано-Франківська дводенний тренінг з працевлаштування. Дівчата близько місяця працювали над розробкою цієї ідеї під час курсу з проєктної діяльності, який проводила для молоді й дорослих Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”.

20230205_151928

Під час занять учасниці вчилися писати грантові заявки. Темою їхньої стало розв’язання проблеми безробіття серед переміщених та місцевих жителів міста. Її й презентували організаторам курсу наприкінці навчання та отримали від них фінансову підтримку для втілення.

“Ми були здивовані доволі зрілим підходом та пропозиціями, з якими взялися дівчата працювати над своєю ідеєю. Це добрий показник. Наша команда зараз дає їм знання, як вони можуть самостійно робити зміни. Приємно бачити вже на практиці, що курси дають свої перші результати і так поступово виховується нове покоління громадського сектору”, – зазначає керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

Навчальний тренінг, який зорганізували школярки, тривав впродовж двох днів. Взяло у ньому участь двадцять учасників, частина з яких – місцеві жителі Івано-Франківська, а інші мають досвід переміщення. Одна з організаторок тренінгу, Катерина Лисенко, також переїхала до Івано-Франківська минулого року з міста Сіверськодонецьк, що на Луганщині. Її дім зараз в окупації, а дівчина поступово намагається повернутися до спокійного життя вже на новому місці, паралельно волонтерячи та допомагаючи іншим.

20230204_101723

У мене давно виникла ідея створити тренінг з працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб, бо перебуваючи в чужому місті, людині важко адаптуватися до нових умов. Але раніше не було можливості втілити цей проєкт. На курсах я познайомилася з Христею, ми сформували з моєї ідеї проєктну заявку та отримали фінансування. На участь у самому заході ми отримали пів сотні заявок. Це показник, що тема актуальна”, – ділиться Катерина.

Загалом під час тренінгу учасників навчали, як формувати резюме, досліджували, до чого варто бути готовими під час співбесіди, а також, як розвивати стресостійкість, що таке емоційний інтелект та як адаптуватися на новому місці. 

20230205_105935

За словами одного з учасників заходу Ігоря Мурашкіна з Харкова, на Прикарпатті знайти роботу складно, особливо людям, які перемістилися. Працедавці мають певний страх, що людина влаштовується на короткий термін. Тренінг же допоміг йому зрозуміти, що варто змінити та як удосконалити власне резюме.

Міні-проєкт «JobStart» — секрети успішного працевлаштування» виконується ініціативною групою у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізовується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році