В громадах-партнерах програми USAID DOBRE впроваджено перші антикорупційні інструменти

7 вересня на сесії Білоберізької ОТГ, що на Франківщині, депутати прийняли рішення впровадити три механізми запобігання корупції, розроблені у співпраці з експертами Громадського партнерства “За ...

logo
В громадах-партнерах програми USAID DOBRE впроваджено перші антикорупційні інструменти

7 вересня на сесії Білоберізької ОТГ, що на Франківщині, депутати прийняли рішення впровадити три механізми запобігання корупції, розроблені у співпраці з експертами Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” в рамках програми “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах”.

Відтепер посадові особи в ОТГ призначатимуться за результатами конкурсного відбору, громада керуватиметься чіткими процедурами врегулювання конфлікту інтересів при прийнятті рішень, а при комунальному підприємстві в Білоберізці буде створена наглядова рада.

Прийняті радою проекти рішень були розроблені за допомоги експертів Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” в рамках проекту “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах”, що реалізується за підтримки програми USAID DOBRE. Протягом серпня в ОТГ працювали експерти партнерства – Віталій Світлик та Віктор Бобиренко. Саме вони проводили навчання для представників ОТГ, на яких роз’яснювали всі особливості антикорупційних механізмів, рекомендованих для громад, а потім допомагали готувати обрані інструменти до впровадження.

Протягом місяця ми працювали з ОТГ в Івано-Франківській області. Були проведені чотири дводенні семінари для представників громад, як для керівництва, так і для мешканців і активістів, – розповідає експерт партнерства Віталій Світлик. – Також ми проводили оцінку ситуації в ОТГ і давали рекомендації стосовно першочергових проектів рішень, необхідних для прийняття в цих громадах”.

Пакет антикорупційних механізмів, запропонованих експертами Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” для ОТГ, налічує більше 10 проектів рішеннь. В Білоберізці першочергово було винесено на сесію три.

Василь Пилип’юк, заступник сільського голови Білоберізької ОТГ з питань діяльності виконавчих органів влади,  зазначає, що ці проекти рішення були найнеобхіднішими, зокрема тому, що в Білоберізці створюється комунальне підприємство.

Всі запропоновані інструменти важливі, просто ми вибирали ті, які є першочерговими для нас, – зазначає Пилип’юк, – Буквально в процесі підготовки рішень до сесії ми вирішили впровадити наглядову раду при комунальному підприємстві. Ми якраз завершуємо процес його створення”.

Експерти Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” підкреслюють що, це – тільки початок масштабного впровадження антикорупційних інструментів в громадах-партнерах програми USAID DOBRE. Адже програмою “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах”, яку виконує партнерство, крім Білоберізької ОТГ, охоплено ще 24 громади в 7 областях України.

“Ми маємо амбітну мету впровадити мімінум 50 актикорупційних інструментів в 25 ОТГ до кінця листопада. Я дуже дякую колегам, що супроводжують Білоберізьку ОТГ, за такий чудовий старт, який, впевнений, ще більше надихне всіх нас на досягнення поставленої мети!”, – підкреслив Анатолій Бойко, координатор Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”.

Програма навчання та наставництва для громадян “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах” реалізується Громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети!” в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal