У селищі Гродівка відбувся тренінг «Управління в громаді»

У рамках кампанії «Активна Громада: Задай курс владі», що реалізується Інститутом «Республіка» та має на меті сприяти підвищенню політичної культури, 18 лютого у селищі Гродівка в молодіжному центрі ...

IMG_20200218_160416
У селищі Гродівка відбувся тренінг «Управління в громаді»

У рамках кампанії «Активна Громада: Задай курс владі», що реалізується Інститутом «Республіка» та має на меті сприяти підвищенню політичної культури, 18 лютого у селищі Гродівка в молодіжному центрі «Громадський ГУРТ» відбувся тренінг «Управління в громаді». Його учасниками стали місцеві активісти, вчителі школи, молодь села. Тренінг проводив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» в Західній Донеччині Олександр Таненок.

Захід розпочався хвилиною мовчання, учасники вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Під час теоретичної частини тренер наголосив, що громади через утворені ними органи (місцева рада, виконком, голова):

управляють майном;

затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку, контролюють виконання їх, затверджують бюджети і контролюють виконання їх;

встановлюють місцеві податки і збори згідно із законом;

утворюють, реорганізують та ліквідують комунальні підприємства, організації й установи, а також здійснюють контроль за їхньою діяльністю;

вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Учасники заходу уважно вислухали виступ вчительки історії Гродівської ЗОШ Раїси Мазохи, заслуженого учителя України, почесного краєзнавця Донеччини, про історію селища. Виявляється, тут в давнину жили народи індо-іранських племен, і підтвердженням цьому є керамічні знахідки часів бронзового століття. В середньовіччі проходила Муравська дорога, по якій татаро-монголи гнали бранців, пізніше тут проліг Чумацький шлях.

Не можна було не пишатися Гродівкою, що колись була процвітаючим селом зі своїм виробництвом. Робили тут черепицю, цеглу, тесали із сірого піщанику будівельні матеріали, славилося селище своїми різьбленими виробами, і в ньому наприкінці ХIХ століття мешкало близько восьми тисяч жителів.

Під час практичної частини учасники тренінгу розділилися на дві групи: команда молодих (до 30 років) та команда (30 і старше). Завдання було перед ними – сформулювати, графічно зобразити пропозиції щодо майбутнього їх селища.  Учасники з ентузіазмом розпочали виконання завдання. Результат напрацювань: перспективи їх рідного селища, шляхи досягнення, та як можна повернути колишню славу Гродівки.

Було відзначено найбільш активних учасників тренінгу. Заступник директора Гродівської ЗОШ Віра Протасова вручила їм подарунки.

За результатами тренінгу учасники дізналися, що таке громада, чим відрізняються громадські активісти від місцевих депутатів, як відбувається управління в громаді, хто має найбільше повноважень в громаді – голова, рада чи виконком, чим відрізняються державні службовці від службовців органів місцевого самоврядування, хто з посадовців місцевого самоврядування отримує фінансування за рахунок коштів громади. Також учасники тренінгу отримали посібник із залучення громади до політичних процесів «Інструментарій для громадян», де зібрано найкращі практики залучення громадян до діалогу з політичними партіями і владою та моніторингу дій влади.

– Дуже важливий та корисний захід для мешканців селища, – відзначила бібліотекарка Гродівської селищної бібліотеки Наталія Мирошниченко.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024