Українські документальні проєкти в Каннах: обрано учасників презентації Ukrainian Showcase

Уперше цього року Docudays UA спільно з Українським інститутом організовують UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs — презентаційну онлайн-платформу українських документальних проєктів, що відбудеться ...

unnamed (8)
Українські документальні проєкти в Каннах: обрано учасників презентації Ukrainian Showcase

Уперше цього року Docudays UA спільно з Українським інститутом організовують UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs — презентаційну онлайн-платформу українських документальних проєктів, що відбудеться на Marché du Film у рамках секції Cannes Docs. У рамках цієї події буде презентовано чотири майбутні документальні фільми, прем’єри яких очікуються цього та наступного року. Серед 21 проєкту конкурсного відбору організатори обрали такі:

«Плай. Шлях через гори» режисерки Єви Джишиашвілі та продюсерки Оксани Іванюк. 

Це історія подружжя Дмитра і Ганнусі, які зберегли більше, ніж втратили під тиском нашого непростого сьогодення. Мірило їхніх цінностей — любов, що підтримує одвічний плин життя.

«Поміж війн» режисерки Аліни Горлової та продюсерів Максима Наконечного, Ілони Бічевської, Патріка Гамма.

Монохромний документальний фільм спостерігає за нескінченним циклом механізмів війни та миротворення, з якого ми вихоплюємо молодого курда Андрія. Втікаючи від війни в Сирії на батьківщину матері, його родина несподівано опинилася посеред війни в Україні. Йдучи за ним, ми починаємо повільний шлях крізь зони війни, табори біженців, військові паради, гуманітарні місії, релігійні, весільні та похоронні звичаї України, Іраку, Сирії та Німеччини.

«Свідки Флоріана» режисера Олексія Радинського та продюсерки Люби Кнорозок.

Флоріан Юр’єв — архітектор, художник, скрипковий майстер, музикант, теоретик і поет. У віці 90 років він змушений освоювати ще одне заняття — громадський активізм. Одного дня він дізнається, що його головний архітектурний твір — київська «Літаюча тарілка» — опинилася під загрозою перетворення на торговельний центр. Флоріан вирішує протидіяти.

«Щоденник нареченої Христа» режисерки Марти Смеречинської та продюсерів Наталії Лібет і Віталія Шереметьєва.

Коли її сестра вирішила стати черницею у 13, режисерка обурено намагалась її зупинити. А за шість років почала фільмувати новий дім сестри, монастир, і його послушниць.

Попри те, що цього року Cannes Docs відбудеться онлайн, для українських проєктів це можливість доступу до найширшого кола індустрійної спільноти. Щороку на Marché du Film спеціальна професійна програма від Cannes Docs об’єднує авторів/-ок, продюсерів/-ок та всіх залучених у виробництво повнометражних стрічок — креативної документалістики, орієнтованої для кінотеатрального прокату. 

Отож українські продюсер(к)и та режисер(к)и презентуватимуть свої проєкти представникам найвпливовіших міжнародних фестивалів та сейлз-агенцій. Але й окрім презентації, проєкти-учасники отримають індивідуальні консультації від провідних міжнародних експертів та експерток.

Український інститут цьогоріч також підтримає презентацію українських продюсерів та продюсерок у програмі Producers Network Каннського кіноринку.

Детально про відібрані проєкти — за посиланням.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи