Українці розвіяли стереотипи щодо колег-переселенців

Українські «білі комірці» ставляться до переселенців нейтрально або позитивно. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, у більшості з них не було негативних ...

HeadHunter
Українці розвіяли стереотипи щодо колег-переселенців

Українські «білі комірці» ставляться до переселенців нейтрально або позитивно. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, у більшості з них не було негативних стереотипів щодо співробітників із зони АТО. А ті, в кого були, розвіяли упередження в процесі особистої взаємодії з колегами-переселенцями.

З проблемою працевлаштування і адаптації вимушених переселенців українське суспільство зіштовхнулося вперше за роки незалежності. Такий досвід довелося напрацьовувати в найкоротші терміни шляхом спроб і помилок. В умовах невизначеності й нестачі інформації виникають стереотипи — упереджене ставлення до певного соціального прошарку, сформоване під впливом суспільної думки і ЗМІ. Підтвердити або розвіяти стереотип можна в процесі взаємодії з представниками групи, щодо якої він існує. Три чверті офісних співробітників уже прийняли переселенців до свого колективу, а отже, можуть поділитися власною думкою про цю категорію людей.

Як показало опитування hh.ua, у більшості «білих комірців» не було стереотипів щодо співробітників із зони АТО, а якщо й були, то зрештою не підтвердилися. Найменш поширений стереотип стосувався того, що переселенці довго не затримуються на робочому місці. Семеро із десяти відзначили, що від початку були не згодні з цим твердженням. А кожен десятий розвіяв для себе цей стереотип. Також 86% не вважали і не вважають співробітників із зони АТО немотивованими і безініціативними.

Побутує думка, що переселенці — люди з посттравматичним синдромом, закриті й не готові йти на контакт. Так вважали двоє із п’яти офісних співробітників. Проте прихильниками цієї думки лишилася лише десята частина опитаних.

HeadHunter

Двоє із п’яти раніше вважали, що мешканці східних регіонів не готові інтегруватися в українське суспільство і розвивати український бізнес. Але лише кожен п’ятий зміг підтвердити це, виходячи із особистого досвіду. І найбільш поширеним стереотипом було те, що для співробітників-переселенців більше значення має розмір зарплати, ніж цікава робота. Майже половина були згодні з цим твердженням, і третина лишилася при своїй думці.

У більшості випадків «білі комірці» не мають негативного ставлення до колег-переселенців. Тільки один із шести вважає, що вони створюють додаткову конкуренцію на ринку праці. Майже кожен другий ставиться до переселенців нейтрально, ніяк не виділяючи їх із-поміж інших колег. А двоє із п’яти співчувають людям, що вимушені радикально змінювати своє життя, і вважають, що вони, як ніхто інший, потребують роботу.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 році. В опитуванні взяли участь 1529 респондентів із різних регіонів України.

ДжерелоHeadHunter


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»