Україна зберегла статус “частково вільної” країни – звіт Freedom House “Свобода у світі 2019″

Сьогодні під заголовком "Відступ демократії" було опубліковано щорічний звіт "Freedom in the World 2019", український переклад якого є у вільному доступі по частинам, які стосуються материкової ...

freedom house
Україна зберегла статус “частково вільної” країни – звіт Freedom House “Свобода у світі 2019″

Сьогодні під заголовком “Відступ демократії” було опубліковано щорічний звіт “Freedom in the World 2019“, український переклад якого є у вільному доступі по частинам, які стосуються материкової України та окремо Криму.

51124248_920247751639927_1820199456348307456_o

Цього року, Україна отримала статус “частково вільної” країни. У звіті висвітлені наступні питання:

  • Правозахисні групи задокументували більше 50 нападів на активістів та правозахисників протягом перших дев’яти місяців року. Також мали місце жорсткі збройні напади на ромську меншину з боку націоналістичних угрупувань. Розслідування цих випадків загалом відбувалось тільки після суттєвого тиску з боку громадянського суспільства.
  • Законотворці та Президент Петро Порошенко ухвалили законодавчі акти щодо створення антикорупційного суду. Однак внутрішні та міжнародні спостерігачі висловили занепокоєння процесом відбору стосовно 39 суддів, що мають увійти до складу суду.
  • На Донбасі продовжились нерегулярні бойові дії. Організація Об’єднаних Націй доповіла про загибель більше 3 000 цивільних осіб з часу початку конфлікту в 2014 році.
  • У листопаді в 10 регіонах України було на 30 днів впроваджено воєнний стан після захоплення Росією 24 українських моряків біля Криму. Положення указу про воєнний стан уможливили обмеження свободи слова та зборів, але їх не було реалізовано на практиці.

Цього року, Крим отримав статус “не вільної” території. У звіті висвітлені наступні питання:

  • Протягом року представники опозиції та активісти, що виступали проти російської окупації, продовжили страждати від переслідувань, арештів та затримань через мирну діяльність, тоді як російські органи влади на регулярній основі порушували належні процесуальні права під час розгляду судових справ проти опонентів режиму.
  • У травні російська влада розпочала експлуатацію Керченського моста, що поєднує материкову Росію з Кримом. Міст було піддано жорсткій критиці з боку  міжнародної спільноти через подальше зміцнення російського контролю над півостровом.
  • У листопаді російські сили атакували та захопили три українських морських суди у Чорному морі неподалік від Криму, що посилило напругу; 24-х українських військовослужбовців було затримано протягом нападу і станом на кінець року вони залишаються під  вартою.
  • У грудні четверо кримських татар отримали тривалі строки увязнення нібито через зв’язки з ісламістським угрупуванням Хізб ут-Тахрір, яке визнано терористичною організацією в Росії, але не в Україні.

Наголошуємо, що подібне розрізнення України і Криму у звітах “Свобода у світі” аж ніяк не ставить під сумнів приналежність Криму Україні. Така практика застосовується відповідно до методології дослідження, коли певна чітко географічно відокремлена територія де-факто управляється окремо від решти відповідної країни, а умови та рівень політичних прав та громадянських свобод істотно відрізняються від тих, що існують у решті країни.

51427851_920249691639733_7442585871884222464_n

 

Джерело: Freedom House Ukraine.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році