Україна у Брюсселі порушила питання щодо продовження участі у програмі “Креативна Європа” на пільгових умовах

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, перебуваючи у м. Брюссель (Королівство Бельгія) у складі української делегації, яка бере участь у засіданні кластера 4 Підкомітету з ...

Програма ЄС "Креативна Європа"
Україна у Брюсселі порушила питання щодо продовження участі у програмі “Креативна Європа” на пільгових умовах

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, перебуваючи у м. Брюссель (Королівство Бельгія) у складі української делегації, яка бере участь у засіданні кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, провела окрему зустріч з представником Директорату Європейської Комісії з питань культури і освіти Ю.Бекаром щодо участі України у програмі «Креативна Європа». У ході зустрічі вперше українською стороною було порушене питання участі України у 2017 році у програмі ЄС «Креативна Європа» на пільгових умовах, ухвалених у 2014 році.

Представник Єврокомісії поінформував, що питання буде подане на розгляд Європейської Комісії одразу після засідання, і остаточного рішення слід очікувати до кінця липня 2016 року.

У ході самого засідання Світлана Фоменко також доповіла про стан співробітництва України з ЄС у сфері культури, а також представила основні пріоритети діяльності Мінкультури на найближчу перспективу.

Серед пріоритетів – осучаснення місцевих культурних закладів у рамках децентралізації (впровадження нових моделей функціонування місцевих культурних інституцій відповідно до потреб громад) як елемент реагування на виклики, пов’язані з процесом децентралізації та мінімізація загрози зникнення мережі сільських, селищних, районних закладів культури. Перший заступник Міністра культури України підкреслила, що основним завданням для себе у цьому контексті Міністерство вбачає у  здійсненні трансферу знань і найкращих практик на місцевий рівень для модернізації культурної інфраструктури, забезпечення населення доступними і якісними соціокультурними послугами. Крім того, це не лише збереження, а й перетворення закладів культури на соціальні інститути згуртованості територіальних громад.

За словами Світлани Фоменко, пріоритетами Мінкультури на найближчу перспективу є також:

– створення комплексної електронної системи обліку культурної спадщини України;

– створення Українського фонду культури (запровадження прозорого інструменту бюджетної підтримки культурних ініціатив та культурно-мистецьких проектів на конкурсній основі),  що дасть змогу урівняти в доступі до ресурсів бюджетний і небюджетний сектори, дозволить подолати системний розрив між ними. Реалізація цього пріоритету дозволить Міністерству культури позбавитися непритаманних йому функцій розподілу коштів між акторами культурного простору.

Джерело: Міністерство Культури України


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»