УІНП розпочав формування колекції усних свідчень про Чорнобильську катастрофу

До 35-х роковин аварії на ЧАЕС Український інститут національної пам’яті розпочав формування усноісторичної тематичної колекції, присвяченої тим подіям. Колекція формується на основі записів, що ...

s5MoC1619371231R6LK7
УІНП розпочав формування колекції усних свідчень про Чорнобильську катастрофу

До 35-х роковин аварії на ЧАЕС Український інститут національної пам’яті розпочав формування усноісторичної тематичної колекції, присвяченої тим подіям. Колекція формується на основі записів, що проводяться працівниками інституту та приймаються на зберігання від інших установ, організацій і приватних дослідників.

26 квітня 1986 року стався вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Аварія вважається найбільшою в історії людства за час використання атомної енергії. Після аварії утворилася радіоактивна хмара, що накрила частину території України, Білорусі та Росії, окремі регіони інших європейських країн, східну частину США.

Серед історичних джерел для вивчення подій, пов’язаних із катастрофою, окремий пласт становлять розповіді очевидців. Спогади людей, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, працівників станції, тих, хто займався евакуацією населення, евакуйованих та тих, хто повернувся жити у зону відчуження, інших постраждалих, складають розмаїту палітру усної історії Чорнобильської катастрофи. Поступово вона розширюється, вбираючи розповіді з різною оптикою та сенсовим навантаженням.

До 35-х роковин аварії Український інститут національної пам’яті розпочав формувати тематичну колекцію. Колекція складається із записів, що проводяться працівниками інституту та приймаються на зберігання. Наразі до колекції увійшли записи, здійснені фольклористкою, науковою співробітницею Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Наталкою Лещенко. Усні свідчення зафіксовані як відео- або аудіоінтерв’ю та доповнені світлинами й документами, наданими оповідачами.

Свідчення оприлюднені на новому онлайн-ресурсі Українського інституту національної пам’яті – архіві усної історії. Записи на платформі подані в повному обсязі. Більшість із них є тематичними, у решті інтерв’ю чорнобильська тематика представлена окремими сюжетами.

 

Переглянути тематичну колекцію можна за посиланням.

 

Український інститут національної пам’яті оголошує прийняття для зберігання та оприлюднення усноісторичних інтерв’ю про Чорнобильську катастрофу, світлин та документів до них. Консультації можна отримати за телефоном: (044) 290 25 88, (044) 253-15-63. Електронна пошта: [email protected].

 

Джерело: УІНП.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку