Ухвалено рішення щодо спрощення отримання зонних лічильників на електроенергію

23 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України за ініціативи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було ухвалене довгоочікуване рішення ...

Як заощадити кошти населенню при використанні електричної енергії
Ухвалено рішення щодо спрощення отримання зонних лічильників на електроенергію

23 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України за ініціативи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було ухвалене довгоочікуване рішення щодо спрощення отримання зонних лічильників на електроенергію – постанова Уряду «Про внесення змін до Правил користування електричною енергією для населення», – повідомляється на сайті www.nerc.gov.ua.

Зазначене рішення дає можливість споживачам самостійно вибирати та купувати лічильники і таким чином руйнується монополія обленерго з їх продажу.

«Раніше купівля лічильника була виключно в обленерго і не було визначено час параметризації. Тепер споживач може самостійно купити прилад обліку, а обленерго зобов’язаний його прийняти і зробити параметризацію протягом 3 днів в місті і 5 днів для села», – зазначив Голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Ухвалення вищезазначеного рішення це:

– для споживачів – реальна можливість заощадити кошти без бюрократії та з чіткими термінами для обленерго;

– для енергосистеми – оптимізація навантажень, менша потреба в потужностях;

– для держави – курс на енергоефективність, менше викидів вуглекислого газу.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розроблено відео-ролик про можливості населення заощадити кошти при використанні електричної енергії (див. тут).

Презентація щодо створення передумов для диференційованого споживання у зв’язку з прийняттям постанови Уряду про зміну Правил користування електричною енергією для населення (див. тут).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу