Учні Тернопільщини опановували підприємницькі навички у дводенному інтенсиві

26 та 27 жовтня Тернополі відбувся Табір Підприємництва для студентів закладів професійно-технічної освіти Тернопільщини та Хмельниччини. Протягом двох днів з цих регіонів молодь опановувала ...

Тернопіль 26-27 жовтня
Учні Тернопільщини опановували підприємницькі навички у дводенному інтенсиві

26 та 27 жовтня Тернополі відбувся Табір Підприємництва для студентів закладів професійно-технічної освіти Тернопільщини та Хмельниччини. Протягом двох днів з цих регіонів молодь опановувала підприємницькі навички під опікою успішних бізнесменів регіону.

Учасниками цієї навчальної події від ГО Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine) стали 84 учня та 17 вчителів. В цьому 2023-2024 навчальному році міжнародні програми запрацювали у закладах профтехосвіти та коледжах в таких містах як Тернопіль, Борщів, Бучач, Зборів, Заліщики, Кременець, Ланівці, Підгайці, Почаїв, Скалат, Хоростків, Чортків, селищах Вишнівець, Підволочиськ.

"Мозковий штурм" під час Табору підприємництва

“Мозковий штурм” під час Табору підприємництва

«Табір Підприємництва – це інтенсивний курс для учнів, тривалістю 2-3 дні, на якому здобуваються базові знання з підприємництва. Працюючи в командах, учні вирішують практичні завдання за допомогою бізнес-менторів та презентують їх на розгляд журі, яке визначає найкращу бізнес-ідею» - зазначила Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

"Мозковий штурм" під час Табору підприємництва

“Мозковий штурм” під час Табору підприємництва

Головний принцип роботи Табору підприємництва – це навчання через практику. Для цього його учасники створили команди, які генерували та аналізували свої бізнес-ідеї. В цьому молоді допомагали ментори з успішних компаній регіону: Любов Китинська, приватний підприємець у сфері бухгалтерського консалтингу, Ольга Навроцька, засновниця ТМ «ФудАрт. Домашня консервація», керівниця ГО «Я є жінка».

Після завершення навчання журі Табору підприємництва визначило його переможців та призерів. До складу журі також увійшли провідні спеціалісти державної адміністрації, бізнес асоціацій та відомі бізнесмени:

- Алла Травінська, інфлуенсер, власниця дитячого супермаркету «Біні Бум»;

- Яцишин Наталія, приватний підприємець у сфері фінансового консалтингу;

- Соломія Гудима, дизайнерка;

- Олександра Івасечко, власниця пекарні Baker&Becky;

- Тетяна Дрозд, начальник відділу професійної, фахової передвищої освіти, координації діяльності закладів вищої освіти та організаційної роботи Департаменту освіти і науки ТОДА.

3 місце, Тернопіль, 26-27 жовтня

3 місце, Тернопіль, 26-27 жовтня

За результатами вибору журі 3 місце посіло Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі. Команда «Ukrainian Baker Brigadе» презентувала бізнес-ідею зі створення подарункових боксів, в складі яких традиційний український медівник, натуральні чаї. За рахунок частини прибутку планують організовувати майстер класи для ВПО, дітей з притулків, пенсіонерів для популяризації українських традицій.

2 місце, Тернопіль, 26-27 жовтня

2 місце, Тернопіль, 26-27 жовтня

2 місце отримало Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму. Бізнес-ідея команди «Камербанд» полягала у створенні нових цікавих зі старих чоловічих краваток.

1 місце, Тернопіль, 26-27 жовтня

1 місце, Тернопіль, 26-27 жовтня

Переможцями стали студенти Відокремленого структурного підрозділу “Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя”. Їхня компанія «Світочари» отримала 1 місце за бізнес-ідею виготовлення декоративних ароматичних свічок у скляних пляшках, які потім будуть повторно використовуватися.

Всі інші учасники отримали дипломи про проходження навчального курсу «Табір підприємництва» від JA Ukraine, а переможці і призери – цінні нагороди.

Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Організатор:

Junior Achievement Ukraine – це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньої мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року у понад 100 країнах світу. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.

Громадську організацію Junior Achievement Ukraine створено у жовтні 2021 року. Першими учасниками її навчальних програм та тренінгів стали студенти і педагоги закладів Запорізької та Донецької областей. Після повномасштабного вторгнення, з вересня 2022 року програма стартувала у Львівській і Чернівецькій областях.

З вересня 2023 року відбулось розширення ще на 8 нових регіонів – Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Київська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька області та місто Київ – та відновлення діяльності у Запорізькій і Донецькій областях.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE