У Житомирі презентували видання про порушення прав людини у Слов’янську

4 грудня о 16:00 у приміщенні нетворкінг-кафе "Лампочка" відбулася презентація серії видань про порушення прав людини у м. Слов'янськ "Місто, з якого почалася війна". Гостями презентації були ...

Додано:
anton_udovenko

51d54ab1-0988-4dda-875c-e78d86f6244d
У Житомирі презентували видання про порушення прав людини у Слов’янську

4 грудня о 16:00 у приміщенні нетворкінг-кафе “Лампочка” відбулася презентація серії видань про порушення прав людини у м. Слов’янськ “Місто, з якого почалася війна”. Гостями презентації були представники місцевих органів влади, директори шкіл та ВПО, які стали свідками порушень прав людини на Сході України.

Спікерами заходу були:

  • Антон Удовенко, редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проектний менеджер ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Олексій Біда, редактор видання «Місто, з якого почалася війна. На головну роль призначено…», координатор Центру документування УГСПЛ
  • Марія Білякова, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», документаторка БФ Восток SOS

Нашим завданням було показати всеохопну картину злочинств, які відбувалися у місті під час окупації незаконними формуваннями. Це, власне, включало у себе створення мережі незаконних в’язниць, передача цивільних між угруповуваннями та залучення їх до примусової праці, катування, мінування цивільних об’єктів. Окрім цього, автори книги фокусували увагу і на гуманітарних аспектах життя у місті: надання медичної допомоги, житті та навчанню підлітків, примиренню у громаді“, – зазначив Антон Удовенко.  

Захоплення міста було б неможливим без організованого планування спецоперації та координації з російського боку.

Головним координатором та творцем правового вакууму у місті є Ігор Гіркін (Стрєлков), який разом зі своїми посібниками створив незаконний трибунал, який виносив смертні вироки цивільним, Гіркін разом зі своєю свитою дійшов навіть до того, що застосовував Кримінальний кодекс ще сталінських часів” – каже Олексій . 

На запитання чому Гіркін ще досі є медійним персонажем, Олексій відповів, що великою мірою Гіркін потрібен російському керівництву, адже є уособленням “русского мира”, “зразковим” офіцером, образом, який можна експортувати назовні для підтримки імперських та експансивних ідей.

Окремо спікери розглянули тему постконфліктного врегулювання у Слов’янську. На думку Марії Білякової місто досі залишається поділеним на прихильників дій уряду України та його противників.

Я разом з іншими співавторами розділу не можу надати рекомендацій, як вирішити цю проблему, й можливо до закінчення війни на сході ця проблема не може бути вирішеною. Ми лише надаємо інформацію про найважливіші аспекти цієї проблеми розповідаючи історії людей, колективів, родин, що були розділені подіями 2014 року у місті.

Більшість історій розповідають про неможливість відродження втраченої довіри між людьми, адже герої історій пережили складні травмуючі ситуації.

Я сама була свідком того наскільки все швидко та непередачувано розвивалося. Складно було уявити, що це призведе до стількох смертей, що люди будуть тижнями без води та світла, що людей катуватимуть за проукраїнські погляди. Приклад Слов’янська має бути показовим для усіх українців, адже він демонструє, що стається коли ти займаєш позицію невтручання,” – зазначила Ірина Гладка, співорганізатор події та голова ГО “Мир у долоні”.

Facebook трансляція події: тут

Видання «Місто, з якого почалася війна» підготували Східноукраїнський центр громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисний центр громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action в рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.

Видання «Місто, з якого почалася війна: на головну роль призначено…» підготовлено та представлено УГСПЛ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи