У Южноукраїнську обговорили особливості процесу приєднання до міста ще двох місцевих рад

Днями у Южноукраїнську визначили подальші кроки із процесу створення ОТГ - із приєднанням  до міста двох рад -  Костянтинівської селищної ради (селище Костянтинівка, село Бузьке) та Іванівської ...

Додано:
at

photo_2020-06-10_18-14-56 (2)
У Южноукраїнську обговорили особливості процесу приєднання до міста ще двох місцевих рад

Днями у Южноукраїнську визначили подальші кроки із процесу створення ОТГ – із приєднанням  до міста двох рад –  Костянтинівської селищної ради (селище Костянтинівка, село Бузьке) та Іванівської сільської ради (села Іванівка, Панкратове) Арбузинського району. 

Про це йшла мова під час робочої зустрічі виконавчого директора та консультантів Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України з представниками керівної ланки місцевого самоврядування відповідних громад (міста Южноукраїнська,  Костянтинівської селищної та Іванівської сільської рад).  

“При формуванні нещодавно затвердженого Перспективного плану об’єднаних територіальних громад області дослухались до пропозицій Асоціації міст та підтримали бажання самих громад створити Южноукраїнську ОТГ саме у такому складі – із приєднанням Костянтинівської та Іванівської рад”, - коментує виконавчий директор Миколаївського відділення АМУ Тетяна Яблоновська. 

Експерти Асоціації міст зазначають, що з самого моменту формування ОТГ (навіть без проведення виборів) громада може вирішувати питання реорганізації структури, управління майном, комунальними підприємствами, визначенням повноважень і т.д. 

“У багатьох громад може виникнути ситуація, коли їм доведеться стикнутися одночасно з багатьма викликами – формуванням бюджету, реорганізацією місцевих рад, органів управління, зміною організаційної структури, зі скороченням чисельності штату, з повною інвентаризацією комунального майна… Є ризик у тому, що все це навантаження очікує громаду в одному часовому проміжку – на період 4 кварталу 2020 року. Тому процес створення ОТГ варто розпочати якомога раніше”, - пояснює консультант Асоціації міст з юридичних питань Лідія Віштал. 

В свою чергу, консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна підкреслює, що вчасно проведена робота із приєднання дозволить ретельно проаналізувати показники місцевих рад та якісно сформувати бюджет громади на наступний рік. 

Під час консультації було вирішено, що Южноукраїнська міська рада та структурні підрозділи виконкому ретельно  пропрацюють та звірять усі необхідні процеси та процедури, аби якомога якісніше, провести процедуру об’єднання – з чітким визначенням сфер відповідальності громади, повноважень органів управління, визначеною соціальною та економічної складовою і тд.  “Нами додатково буде проаналізовано законодавство,  на підставі цього прописано алгоритм процедури із зазначенням часових проміжків – по дням і тижням, які саме дії ми маємо виконати аби пройти цей непростий процес – і формування нашої ОТГ з паралельним укрупненням районів, і вирішення поточних задач, і підготовка до нового бюджетного процесу”, - резюмував міський голова Южноукраїнська Віктор Пароконний. 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи