У Вовчанську та Великому Бурлуці запрацювали сучасні лабораторії

2 жовтня у Вовчанському та Великобурлуцькому центрах первинної медичної допомоги презентували перші проєкти другого етапу конкурсу мінігрантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». ...

Додано:
hromada

IMG_9347
У Вовчанську та Великому Бурлуці запрацювали сучасні лабораторії

2 жовтня у Вовчанському та Великобурлуцькому центрах первинної медичної допомоги презентували перші проєкти другого етапу конкурсу мінігрантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Сертифікати про їх реалізацію вручила начальниця управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Харківської облради Олена Кулик.

“Конкурс мінігрантів дає можливість громадам покращити матеріально-технічну базу центрів первинної медичної допомоги та максимально наблизити медичні послуги до найвіддаленіших сіл Харківської області, забезпечити їх доступність та своєчасність, — зазначили Олена Кулик.- Сьогодні ми запускаємо перші 2 з 13 проєктів, які успішно реалізуються на території області. Ми відвідуємо виконавців мінігрантів, моніторимо, наскільки ефективно були вкладені кошти. Ще 11 проєктів завершуються вже найближчим часом» 

photo_2020-10-06 11.10.49

 

Так, завдяки грантовим коштам укомплектували власну лабораторію в Центрі первинної медичної допомоги Вовчанського району. Вона оснащена автоматичним гематологічним та біохімічним аналізаторами. Щоденно лабораторне обстеження проходять від 20 до 30 пацієнтів. Час очікування результатів аналізів – 5 хвилин. 

Центр обслуговує понад 30 тисяч жителів міста та району. Але матеріально-технічне забезпечення медичного закладу потребувало оновлення. Завдяки грантовим коштам ми придбали гематологічний та біохімічний аналізатори. Це обладнання дає пацієнтам можливість якісно проводити обстеження на місці та оперативно отримувати результати, не звертаючись до приватних лабораторій чи інших медичних закладів,, – повідомила головна лікарка КНП “ЦПМСД Вовчанського району” Карина Ліца. – Сучасна медицина без біохімічних досліджень безсила, нові апарати будуть допомагати лікарям у діагностиці”

За словами Карини Ліци,  наразі проводяться заняття з медичним персоналом щодо експлуатації та навичок роботи на новому обладнанні, після якого будуть отримані відповідні сертифікати. 

Крім цього, у Центрі планують відкрити пункти збору біоматеріалів у віддалених населених пунктах району з організацією кур’єрської доставки до централізованої лабораторії Центру. Результати дослідження будуть передаватися через Інтернет.

IMG_9734

Значно збільшився перелік медичних послуг, що надаються населенню, і в  Великобурлуцькому Центрі первинної медико-санітарної допомоги. На грантові кошти було придбано сучасні гематологічний аналізатор та аналізатор сечі. За словами медичної директорки центру Олени Скидан, новопридбане обладнання було вкрай необхідне для медичного закладу.

“Раніше люди їздили в лабораторію районної лікарні, а це далеко и незручно, особливо для людей похилого віку. А зараз ми зможемо наблизити послугу до людей, надавати більш якісну медичну допомогу навіть  у найвіддаленіших селах, – каже Олена Скидан. – Завдяки придбаному обладнанню достатньо п’ять хвилин, щоб проаналізувати кров за визначеними параметрами і подати результат, який миттєво видруковується”

Протягом дня в центрі проводять 25 -30 аналізів крові, які привозять з віддалених територій громади.

Другий етап конкурсу мінігрантів на розвиток первинної медичної допомоги проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» тривав з 10 квітня по 22 травня 2020 року. На конкурс медичних грантів було подано 51 заявку, 13 з них перемогли. Загальна сума на підтримку цих проєктів складає 3,3 млн грн.

Довідково: Конкурс мінігрантів є частиною проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом. 

Проєкт стартував на Харківщині восени 2018 року і триватиме до лютого 2021 року. У 2019 році проведено перший етап й визначено 12 проєктів-переможців конкурсу, вартість яких становила майже 3,7 млн грн.

Проєкт реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з  ГО «Агенція змін «Перспектива», ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Проєкт створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні-грантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик. 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи