У Тернополі стартувала перша сесія Школи демократичного врядування для молоді

16 грудня у місті Тернопіль зібралися фахівці з органів місцевого самоврядування та громадські активісти, які працюють з молоддю у своїх територіальних громадах. Протягом трьох днів учасники проєкту ...

131511058_4233487599999950_289978585730942461_n
У Тернополі стартувала перша сесія Школи демократичного врядування для молоді

16 грудня у місті Тернопіль зібралися фахівці з органів місцевого самоврядування та громадські активісти, які працюють з молоддю у своїх територіальних громадах. Протягом трьох днів учасники проєкту працюватимуть в рамках освітньої програми «Школа демократичного врядування для молоді», яку реалізовує громадська організація «Освтіньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки фонду NED.

«Школа демократичного врядування для молоді» – освітній проєкт направлений на підготовку фахівців з молодіжної політики з усієї України та є продовженням попередніх двох проєктів – «Школа молодіжних лідерів громад» та «Публічне адміністрування в сфері молодіжної політики», які реалізовувалися в попередні роки. Наше завдання в рамках проєкту навчити громадських активістів та представників органів місцевого самоврядування ефективно працювати з молоддю в громадах» – підкреслив Максим Черкашин, керівник громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».131892730_215185266717724_1789612237958192957_n

Учасники проєкту у перший день презентували особливості роботи з молоддю у їхніх громадах та обговорили ключові проблеми, які зустрічаються при цьому. Цей блок питань модерував Максим Черкашин.

Також розглядалася тема щодо методичних рекомендацій для підготовки проєкту стратегії розвитку молоді в громаді. З присутніми працював Сергій Волохатий, проєктний менеджер громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». За його словами, даний стратегічний документ стане для учасників та їхніх громад дороговказом у розвитку молодіжної політики. «Головне – чітко дотримуватися алгоритму розробки стратегії та напрацювати документ, який дійсно відповідатиме інтересам молоді», – підкреслив тренер. 

Рустам Ергешов, заступник голови громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», презентував інструменти впливу на місцеву владу, включаючи детальний аналіз кожного. Зокрема акцентувалася увага на важливості залучення громадськості до процесу прийняття рішень через запровадження інструментів електронної демократії, серед яких – громадський бюджет, статут, електронні петиції, громадські слухання, публічні обговорення, відкрите місто та інші.131887691_209671660756996_8705692291790608328_n

Під час другого дня учасники мали можливість поспілкуватися з Мар’яною Зварич, керівницею прес-служби Тернопільської міської ради, яка ділилися своїм досвідом у питанні ефективної комунікації з стейкхолдерами. Розглядалися кращі практики співпраці з громадськими організаціями, місцевим самоврядуванням, ЗМІ та бізнес-структурами. Обговорювалися  й особливості роботи консультативно-дорадчих органів.

Також учасники проєкту долучилися до Форуму громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій», який в Тернополі проводила громадська організація «Центр громадського моніторингу та аналітики». Зазначимо, що даний форум мав всеукраїнський характер та проходив одночасно в кожній області в онлайн та офлайн форматах.131924360_216563623383891_3852401476859336576_n

У кінцівці дня для учасників Школи було проведено екскурсію містом Тернопіль, де вони мали нагоду ознайомитися із історією міста та його пам’ятками.

Попереду на учасників чекає ще три освітні сесії, між якими вони мають підготувати проєкт стратегії розвитку молодіжного середовища в громаді, провести тренінг та реалізувати проєкт з молоддю.

Захід реалізовує громадська організація «Освтіньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки фонду NED.

Автор: Сергій Волохатий


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи