У Тернополі презентували стратегії розвитку молоді в об’єднаних громадах

У суботу 17 серпня в приміщенні Тернопільського національного економічного університету відбулась презентація проектів стратегій розвитку молодіжного середовища в об’єднаних громадах заходу ...

_DSC1287
У Тернополі презентували стратегії розвитку молоді в об’єднаних громадах

У суботу 17 серпня в приміщенні Тернопільського національного економічного університету відбулась презентація проектів стратегій розвитку молодіжного середовища в об’єднаних громадах заходу України.

Презентація стратегій стала фінальним етапом проекту “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики”. В рамках програми лідери із об’єднаних громад заходу України, які працюють з молоддю, протягом 3-х сесій навчались ефективно працювати з молоддю і для молоді. Для цього були залучені кращі тренери та науковці. Між сесіями учасники проводили проекти у своїх громадах та тренінги для молоді. _DSC1105

Хочу привітати учасників проекту “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики. Для нас дуже важливо, що більше молодих людей дізналось протягом проекту якою власне є молодіжна політика України, як держава підходить до процесу залучення молоді до прийняття рішень, наскільки важливо цей процес розвивати та збільшувати поле молодіжної політики. Сподіваюсь, що будуть наступні молоді люди, які також проходитимуть таке навчання та реалізовуватимуть здобуті знання на практиці. Вітаю та бажаю кожному вас великого успіху” – звернувся до учасників Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту у своєму відео-зверненні.

Микола Шинкарик, перший проректор Тернопільського національного економічного університету, у вітальному слові зазначив, що університет пишається тим, що саме на його базі реалізований проект і висловив сподівання, що в майбутньому освітня програма охопить молодь з громад усіх куточків України.

Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра закликав учасників активно долучатись до процесу підготовки нових лідерів у громадах. “Нам вкрай необхідна критична маса молодих, прогресивних та цілеспрямованих лідерів, які застосовують нові підходи та інструменти у розвитку своїх громад” – зазначив пан Леонід.

Автор проекту та керівник громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Максим Черкашин зауважив, що проект є надзвичайно актуальним для України, особливо під час децентралізації. “Громади на сьогодні мають чимало завдань, одне з яких є зробити усе можливе, щоб молодь залишилась та реалізувала себе в громаді. Важливу роль у цьому процесі відіграєте саме ви. Сподіваюсь, що отримані знання, навики, нові знайомства та ідеї допоможуть вам у цьому процесі” – додав Максим Черкашин.

Ірина Войцехівська, радниця з залучення громадських організацій Програми «U-LEAD з Європою» розповіла про напрямки, які підтримує Програма та важливість розвитку ініціатив молоді у громадах._DSC1224

Освітня програма “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики” складається зі 100 академічних та 100 дистанційних годин і поєднує у собі тренінги та класичне академічне навчання. Між сесіями учасники продовжували працювати з молоддю у громадах застосовуючи отримані знання та необхідні консультації від менторів.

Освітня програма #Публічне_адміністрування_молодіжної_політики закінчилася підбиттям підсумків та спільним оцінюванням концепцій і стратегій розвитку молодіжного середовища тих громад, які представляють учасники. Практичні кейси, які вже реалізовуються на місцях або готові до старту вже найближчим часом, були представлені кожним з нас. Чудова база кращих практик молодіжної роботи Західної України стане корисною як громадським активістам, так і представникам органів місцевого самоврядування.

Пишаюся тим, що стала частиною #унікальної команди, яка вже готова втілювати нові спільні ідеї, а також вдячна організаторам Освітньо-аналітичний центр розвитку громад та Тернопільський національний економічний університет за сприяння розвитку молодіжних лідерів в Україні! Ми готові боротися за право на краще життя у своїх громадах вже сьогодні, бо ми того варті! Успіхів усім!!!” – ділиться враженнями від участі в проекті Вікторія Костюк, представниця Смизької ОТГ (Рівненська обл.).

 

Проект реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопільським національним економічним університетом, Міністерством молоді та спорту України, Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії