У святкові дні мешканцям Одеської області нагадали правила безпеки

Громадський центр правосуддя спільно з Татарбунарським відділенням поліції напередодні та після новорічних свят провели з містянами вуличне інформування щодо безпечної поведінки під час святкування ...

Снимок
У святкові дні мешканцям Одеської області нагадали правила безпеки

Громадський центр правосуддя спільно з Татарбунарським відділенням поліції напередодні та після новорічних свят провели з містянами вуличне інформування щодо безпечної поведінки під час святкування Нового року та Різдва, а також збереження майна від зловмисників. Зокрема, 29 грудня керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та дільничний офіцер поліції Іван Шевченко інформували мешканців міста Татарбунари та навколишних сіл щодо протидії крадіжкам особистого майна та збирали пропозиції щодо покращення роботи як Громадського центру правосуддя, так і відділення поліції.

Під час новорічних та різдвяних свят люди займаються передноворічними закупками, відпочивають, відвідують друзів та родичів. Проте саме в такий час активізуються також і зловмисники, які намагаються скористатись безпечністю власників майна та здійснити крадіжки в місцях масових заходів, в транспорті, з житла та господарських будівель. Про це з містянами 29 грудня 2020 року говорили керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та дільничний офіцер поліції Іван Шевченко. Як зазначив Леонід Семененко, зараз злодії посягають не лише на гроші, телефони, техніку, але навіть і на продукти харчування та домашні заготовки. Як правило, квартирні злодії діють невеликими групами, в яких чітко розподілені ролі. Час скоєння квартирних крадіжок – переважно перша половина дня, коли більшість громадян перебуває на роботі, учні та студенти – у навчальних закладах. Під час новорічних свят зловмисники можуть використовувати нічний час та інший час, коли господарів немає вдома.


Квартирні крадіжки можуть бути скоєні шляхом підбирання ключів, проникненням через вікно, виламуванням дверей, обманюванням господарів тощо. Також Леонід Семененко запропонував містянам створювати групи «Сусідської варти», які уже діють в окремих районах міста та дають позитивний результат. «Потрібно дбати про те, щоб за квартирою або будинком був постійний нагляд з боку сусідів та знайомих. Це особливо стосується тих випадків, коли господарі полишають помешкання на тривалий час. Нерідко квартирні крадіжки здійснюються з вини самих мешканців. Йдеться про сам факт проникнення в житло. Скажімо, щоб здійснити квартирну крадіжку, злочинці, обманюючи господарів, називають себе працівниками соціальної служби, енергопостачальної компанії та таке інше».


Дільничний офіцер поліції Іван Шевченко при спілкуванні з містянами, дав декілька загальних порад щодо збереження особистого майна. Зокрема, поліцейський підкреслив, щоб у відсутність мешканців житла всі вікна і двері були надійно зачиненими. Варто встановлювати надійні замки та за можливості встановлювати спеціальну сигналізацію, яка виведена на пульт централізованої охорони. Також дільничний офіцер поліції закликав людей не пускати до свого помешкання незнайомих людей. Поліцейський зазначив, що для проникнення у квартиру і викрадення цінних речей досвідченим злодіям достатньо 20-30 хвилин, рідко коли крадії перебувають у квартирі довше. Також з містянами говорили і про те, як себе поводити у разі скоєння крадіжок чи у випадку його підготовки. Було досягнуто домовленості з керівництвом місцевого ринку про інформування його відвідувачів щодо протидії крадіжкам особистого майна – через ретрансляцію такої інформації через гучномовці ринку. Кожен учасник заходу отримав розроблений представниками Громадського центру правосуддя та відділення поліції буклет про заходи щодо недопущення квартирних крадіжок та протидії кишеньковим злодіям.

Зважаючи на значні загрози для безпеки дітей під час новорічних канікул, окремою темою для вуличного інформування стали настанови батькам та дітям щодо безпечного поводження. Зокрема, було акцентовано увагу на таких порадах: не залишати дітей без нагляду та бути уважними до них та їхньої поведінки; якщо дітей доводиться залишати вдома самих – провести з ними розмову щодо техніки безпеки та залишити номери, за якими можна звертатися по допомогу; відпускаючи дитину на прогулянку, нагадати їй правила дорожнього руху та небезпеку ходіння по водоймах, які вкриті кригою; не залишати гострі, ріжучі предмети й сірники у легкодоступному для дітей місці та не дозволяти їм використовувати петарди й феєрверки.

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах», за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи