У справі Єсипенка росіяни використали всі методи тиску і несправедливого судилища – правозахисники

Журналіст і фрилансер проєкту “Крим.Реалії” “Радіо Свобода” Владислав Єсипенко вже півтора року незаконно перебуває за російськими ґратами. 18 серпня цього року “суд” апеляційної інстанції ...

dsc_7000-scaled-e1661250880417
У справі Єсипенка росіяни використали всі методи тиску і несправедливого судилища – правозахисники

Журналіст і фрилансер проєкту “Крим.Реалії” “Радіо Свобода” Владислав Єсипенко вже півтора року незаконно перебуває за російськими ґратами. 18 серпня цього року “суд” апеляційної інстанції окупованого Сімферополя “пом’якшив” йому вирок із шести до п’яти років колонії загального режиму, а також залишив штраф у розмірі 110 тисяч рублів. Правозахисники вважають таке рішення знущанням, а справу проти Єсипенка  сфальсифікованою.

“У Влада, як і в рідних, не було ілюзій. Усі судові засідання в Криму – порожня формальність, і все вирішено до їхнього початку. Ми чудово знаємо, що його арешт незаконний, і від нього смердить брудною політикою Росії. 

Попри це наші західні партнери, які сьогодні беруть участь у саміті Кримської платформи, зокрема США, найближчим часом мають розв’язати питання про необмежене постачання озброєння Україні. Адже наша перемога допоможе у звільненні Владислава та всіх політв’язнів”, – заявила дружина політв’язня Катерина Єсипенко під час пресконференції в Києві 23 серпня.

Катерина Єсипенко

Водночас, за її словами, стан здоров’я чоловіка нормальний, також він отримує багато листів, які його підтримують. Але умови утримання погіршилися з початком повномасштабної війни.

Заступник голови правління Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін заявив, що справа Єсипенка має ввійти до підручників, адже росіяни використали все можливе, що вони зазвичай практикують під час судилищ: “Це і фальсифікація, і підкидання йому зброї, і катування, і недопуск незалежних адвокатів, і порушення права на справедливий суд, презумпції невинуватості та інше. Всі доводи захисту ігнорувалися, а ухвалене покарання абсолютно непропорційне. Тому що в подібних справах з таким звинуваченням зазвичай люди отримують умовних три-чотири роки”.

Володимир Чекригін

Чекригін вважає, що апеляція, яка нещодавно відбулася, – знущання: “Цей вирок треба взагалі скасувати, а не “пом’якшувати” на рік”.

Проєкт “Крим.Реалії” та загалом “Радіо Свобода” домагаються звільнення Владислава Єсипенка, який є їхнім фрилансером. 

Керівник “Крим.Реалії” Володимир Притула повідомив, що президент “Радіо Вільна Європа” / “Радіо Свобода” Джеймі Флай постійно говорить про необхідність звільнення Єсипенка як з українськими, так і з американськими урядовцями, а також з міжнародними інституціями. Зокрема, Джеймі Флай обговорював це нещодавно з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Володимир Притула

“Єсипенко був журналістом-фрилансером “Радіо Свобода”, і саме тому ФСБ так жорстоко до нього ставиться”, – коментує Притула.

Заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков закликав кримчан не замовчувати фактів затримань своїх рідних, близьких чи друзів, а повідомляти українським державним органам або правозахисникам про це. 

Денис Чистіков

Голова правління Тетяна Печончик повідомила, що список незаконно ув’язнених Росією журналістів у тимчасово окупованому Криму зростає: станом на середину серпня 14 журналістів позбавлено волі, а загалом кількість політв’язнів після 24 лютого зросла до 140 осіб. Отже, кожен десятий політв’язень є журналістом.

Публіцист, письменник, член українського PEN-клубу, амбасадор кампанії за звільнення Єсипенка Віталій Портников заявив, що Владислав не перший співробітник “Радіо Свобода”, якого Росія ув’язнила після 2014-го.  

“Це ув’язнення – чіткий загрозливий сигнал Росії журналістам на окупованих територіях та безпосередньо редакції “Радіо Свобода” сказав Портников.

Нагадаємо, російські силовики затримали Владислава Єсипенка 10 березня 2021 року, після того як той відвідав акцію до дня народження Тараса Шевченка, яка відбулася напередодні в Сімферополі. Політв’язень розповідав про катування з боку ФСБ задля потрібних російській спецслужбі свідчень. А на початку 2022 року так званий “Сімферопольський райсуд” засудив Єсипенка до шести років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 110 тисяч рублів. Українця визнали винним у незаконному зберіганні та перевезенні вибухового пристрою.

19 серпня Єсипенко отримав нагороду Free Media Award 2022 року за “критично важливу журналістську роботу в надзвичайно складних умовах”.

 

Джерело: ZMINA.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях