У Соледарі оживає культурне життя

У місті Соледар на Донеччині розпочинає роботу резиденція, де митці та вчені зможуть створити та презентувати свої творчі роботи та дослідження.Резиденція працюватиме у межах проєкту «Заземлення», ...

Додано:
Ekaterina Ivanova

_DSC8146-
У Соледарі оживає культурне життя

У місті Соледар на Донеччині розпочинає роботу резиденція, де митці та вчені зможуть створити та презентувати свої творчі роботи та дослідження.

Резиденція працюватиме у межах проєкту «Заземлення», ініційованого фондом ІЗОЛЯЦІЯ. Його мета – популяризувати Соледар та привернути увагу до екологічних і соціальних проблем регіону, спровокованих людською діяльністю.

На початку лютого до Соледару приїдуть перші резиденти, відібрані в результаті відкритих відборів. Серед митців, що «заземляться» в Соледарі  Юлія Костерєва та Юрій Кручак – художники  та організатори художньої платформи Open Place.

За їх словами, концепція «Заземлення» близька їм як митцям.

«Ми дивимось на нашу роботу у Соледарі як певний процес вибудовування зв’язків між людьми, які розглядають своє місто не як ресурс, а як простір для розвитку. І це було опорною точкою у прийнятті рішення про співпрацю», – розповіли Юрій та Юлія.

Інші учасниці – Ірена Тищенко і Тетяна Павлюк  з дуету @shallow_wat та @some_static_pictures розповіли, що  Соледар зацікавив їх як унікальне місто, яке годує сіллю усю Україну та частково зарубіжжя, а через антропогенні чинники може опинитися під загрозою.

«Це зацікавило нас і ми зрозуміли, що зможемо висловитись на цю тему художніми засобами. Наш проєкт ґрунтується на взаємодії трьох сил: людини, природних ресурсів і часу. Матеріал, що візуалізує людство – штучна кров, відповідно час – це вода, а сіль уособлює природу, яку людина споконвіку використовувала як засіб покращення власного життя», – розповіли Тетяна та Ірена.

Після перебування у резиденціях упродовж тижня митці та дослідники зможуть представити свої проєкти, які залишаться у публічному просторі міста. Це можуть бути арт-об’єкти, відео або фото роботи, будь-які форми творчого переосмислення теми впливу людини на природнє середовище. Планується, що митці активно взаємодіятимуть із громадою містечка, залучаючи її до співтворчості.

Резиденції триватимуть до серпня, тож митці та дослідники мають  вдихнути життя в містечко, залишивши по собі не лише творчі роботи, але й запустивши зміни в усій громаді.

 Культурний фонд ІЗОЛЯЦІЯ у 2020 році повернувся на Донбас, облаштувавшись у Соледарі.  «Заземлення» – це перший масштабний проект фонду на новому місці. 

Також нещодавно фонд ІЗОЛЯЦІЯ представив у Соледарі скульптуру «Потоки» одеського художника Василя Дмитрика. Скульптура-мобіль була створена художником спеціально для міста та відсилає до Пермського моря, завдяки якому близько 250 млн років тому тут утворилися величезні поклади кам’яної солі.  Вона встановлена перед офісом Ізоляції в Соледарі за адресою вул. Паркова, 1 та символізує відкритий простір для культури і творчості.

Сам художник так коментує свою роботу: «Ця скульптура не про форму, а про кінетичні взаємини між її частинами. Головною ідеєю скульптури є природні та рукотворні процеси, які відбувалися на території Соледару в древності та в недавньому минулому». 

 Завдяки серії короткострокових резиденції Заземлення протягом 2021 року в Соледарі можуть з’явитися також і інші мистецькі проєкти.


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”