У Слов’янську розпочала роботу Антикорупційна медіа школа

29 жовтня у Слов’янську Донецької області на базі платформи ініціатив «Теплиця» пройшов перший семінар у межах Антикорупційної медіа школи на тему «Розслідування: сервіси на основі відкритих даних». ...

Додано:
agencydonetsk08

20161029_152414
У Слов’янську розпочала роботу Антикорупційна медіа школа

29 жовтня у Слов’янську Донецької області на базі платформи ініціатив «Теплиця» пройшов перший семінар у межах Антикорупційної медіа школи на тему «Розслідування: сервіси на основі відкритих даних». У рамках семінару тренери Сергій Кошель, регіональний координатор кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд» в Луганській області та Лілія Олексенко, спеціаліст Слов’янського бюро правової допомоги звернули увагу на необхідність взаємодії громадян, які небайдужі до свого майбутнього.

20161029_115519

Під час практичного семінару учасників було ознайомлено з інформацією про сервіси, де можна дізнатись, як використовуються кошти установ, відбувається оприлюднення інформації про власні кошти державними та комунальними підприємствами, основні порушення щодо оприлюднення інформації, як знаходити і шукати потрібну інформацію для власних розслідувань. Було зроблено особливий акцент на тому, як «фільтрувати» суди та тих, хто там працює, а також визначені можливі підходи для активізації дій громадських активістів, журналістів.

20161029_150836

Як зазначив тренер Сергій Кошель, сьогодні українські журналісти-розслідувачі, громадські діячі та викривачі корупції можуть отримати безкоштовний доступ до бізнес-аналітичної платформи YouControl. Для того, щоб журналісти та представники громадськості могли легко викривати корупційні бізнес-схеми, їм слід сприяти у наданні доступу до зручних електронних інструментів. Тепер викривач просто зі смартфону може легко отримати аналізи даних за ключовим словом. Не треба самостійно обробляти великі масиви інформації.

20161029_150859

Зазначимо, що Антикорупційна медіа школа в Слов’янську триватиме протягом жовтня-грудня 2016 року. Програмою Школи передбачено 5 лекцій та інтерактивних тренінгів з питань факт-чекінгу (fact-checking) в роботі ЗМІ, доступу до публічної інформації, відкритих даних (open data), децентралізації та моніторингу бюджетів на місцевому рівні.

Проект «Прозорі бюджети міст Донбасу: протидія корупції та сприяння реформам в регіоні» здійснюється ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи