У Слов’янську проведено тренінг «Діти і війна. Навчання технік зцілення»

06-08 квітня 2021 року у Слов’янську відбувся триденний тренінг «Діти і війна. Навчання технік зцілення», який провела команда психологів БФ «Надія по всьому світові». Це вже третій, завершальний ...

Додано:
hopewwukraine

DSC02185
У Слов’янську проведено тренінг «Діти і війна. Навчання технік зцілення»

06-08 квітня 2021 року у Словянську відбувся триденний тренінг «Діти і війна. Навчання технік зцілення», який провела команда психологів БФ «Надія по всьому світові». Це вже третій, завершальний тренінг в серії навчальних заходів для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів, які проведено в рамках реалізації проєкту– «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки».

18 учасників зі Слов’янська, Краматорська, Святогорська, Лиману, Костянтинівки, Черкаського, Добропілля працювали разом із командою тренерів протягом трьох днів над темою травми війни, ПТСР і депресії у дітей, розглядали і практикували застосування технік психологічної саморегуляції та методів розслаблення.

DSC01883 DSC02294

Ділимося відгуками учасників:

«Вдячна за знайомство з програмою «Діти і війна». Я отримала унікальний досвід, наповнений практичними вправами і структурою. Працюю у прифронтовій зоні з 2015 року і давно шукала інстурмент роботи з дітьми і дорослими, який дозволив би знизити рівень спротиву і навчати технік самодопомоги. Ці техніки є ресурсом, який допомагає знайти опору в самому собі, відчути впевненість і усвідомити, що завжди є вибір і можливості» (Наталія, психолог, м. Костянтинівка)

DSC01854 DSC01925

«Тема тренінгу актуальна – я працюю з дітьми і батьками, і можу сказати точно, що це спрацює, що це важливо і необхідно застосовувати. Сподобалась структура, динаміка і формат викладення матеріалу, робота в групах із можливістю зрозуміти як це працює. Дуже чітка і зрозуміла теоретична частина. Відгукнулися вправи «Драбина», «Робота з образами (images)», «Термометр», а також все, що пов’язано зі зняттям напруги і релаксацією. Дякую за можливість зустрітися з власним травматичним досвідом, пропрацювати його і відчути на собі як це працює!» (Марина Кононенко, психолог, м. Костянтинівка)

DSC01691 DSC01794

«Зважаючи на військовий конфлікт і його затяжний характер, а також на нестачу психосоціальної підтримки у країні в цілому, актуальність програми тренінгу полягає у її простоті, можливості застосування в роботі не лише з травмою війни, але і в будь-яких інших травматичних ситуаціях в житті дитини. Сподобалася динаміка роботи і структура, конкретні приклади з практики, опис можливих складних моментів і підводних каменів, теоретичний розбір понять, практика і можливість спробувати на собі, коли теорія не залишається просто теорією. Хотілось більше часу на те, щоб спробувати себе у ролі тренера». (Ольга Соболєва, психолог, м. Слов’янськ)

DSC01738 DSC02185

Метою проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» є сприяння покращенню ментального здоров’я та якості реабілітаційних послуг, які надаються у Донецькій та Луганській областях дітям, травмованим війною, шляхом знайомства та навчання програми психологічної підтримки для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів. Ми прагнемо посилити компетенції спеціалістів у сфері ментального здоров’я та надання реабілітаційних послуги дітям, а також підвищити рівень доступу до можливостей розвитку у цій сфері для спеціалістів в Донецькій та Луганській областях. Проєкт фінансується в рамках Програми розвитку співпраці та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

***

Проєкт є продовженням попередніх ініціатив БФ «Надія по всьому світові», які включали реалізацію проєкту «Рука допомоги Україні» проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» та надання супервізії для фахівців, які працюють з внутрішньо переселеними особами з Криму, Донецької та Луганської областей, проведення терапевтичних занять для дітей, травмованих війною. Протягом 2016-2018 років ми провели навчання за методикою «Діти і війна» у 24 областях України; у 2019-2020 роках сфокусували свої зусилля і працювали з тими, хто проживає і працює у «червоній» зоні воєнних дій у Донецькій та Луганській областях.

Серед інших донорів проєкту «Рука допомоги Україні» у 2016-2020 роках – благодійні організації HOPE worldwide (США), HOPE worldwide Canada (Канада), Ukrainian Credit Union (Канада), HOPE worldwide Switzerland (Швейцарія). Постійний партнер проєкту – Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів).

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи