У Сєвєродонецьку студенти знаходили шляхи до подолання комунікативних бар’єрів та стереотипів

01 червня в м. Сєвєродонецьк за ініціативи Студентського братства Луганської області відбувся регіональний молодіжний форум «Побудуємо суспільство діалогу разом». Учасники форуму, якими стали ...

Додано:
student.lugansk

DSCN8501
У Сєвєродонецьку студенти знаходили шляхи до подолання комунікативних бар’єрів та стереотипів

01 червня в м. Сєвєродонецьк за ініціативи Студентського братства Луганської області відбувся регіональний молодіжний форум «Побудуємо суспільство діалогу разом». 

Учасники форуму, якими стали студенти ВНЗ Луганської і Донецької областей, разом шукали шляхи до подолання комунікативних бар’єрів та стереотипів на Донбасі, осмислюючи їх сутність, усвідомлюючи свою роль в студентському середовищі, а також набуваючи уміння та навички профілактики і аналізу основних способів подолання комунікативних бар´єрів та стереотипів у процесі міжкультурної взаємодії студентів. 

До розглянутих на Форумі питань та опрацьованих тем увійшли такі як: аналіз змісту комунікативних бар´єрів та чинників, які впливають на їх виникнення у процесі міжкультурної взаємодії різних груп населення; набуття умінь та навичок профілактики і подолання комунікативних бар´єрів за будь-яких ситуацій спілкування; попередження і подолання комунікативних бар´єрів та стереотипів в контексті міжособистісної взаємодії (проявів емпатії, вміння слухати, розуміння невербальних засобів спілкування; підвищення рівня толерантності, зниження агресії та управління емоціями; подолання стереотипного ставлення у процесі спілкування; розвитку комунікативної креативності; зміцнення групової єдності).

 DSCN8581

«Взаємодія, як пріоритетна основа для подолання бар’єрів, визнає однією з основних умов їх подолання готовність студентів до самоаналізу і оцінки власних станів і причин, що їх викликають, до самостійного пошуку виходу зі скрутних ситуацій, усвідомлення ними важливості саморозвитку індивідуальності в процесі навчання у ВУЗі для попередження і подолання психологічних бар’єрів. Серед інших способів уникнення негативного впливу комунікативних бар’єрів на процес міжкультурної взаємодії студентів можна назвати створення і утримання атмосфери доброзичливості, довіри та взаємодопомоги, що заохочує студентів мислити, ефективно працювати, досягати позитивних результатів, а взаємна повага і підтримка підсилюють почуття власної гідності, стимулюють розвиток інтелектуальних здібностей, самостійності і самовпевненості», – впевнений керівник проекту Олексій Кормілецький.

 

Проект «Молодь за взаєморозуміння та побудову атмосфери довіри задля кращого життя громад Донбасу» реалізується ГО «Студентське братство Луганської області» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»