У Сєвєродонецьку громадськість навчається використовувати інструменти громадського контролю

24 та 25 березня на платформі ініціатив “City HUB” пройшли два заключних тренінги в рамках “Школи громадського активіста” в місті Сєвєродонецьк.Під час першого тренінгу, 24 березня медіа – тренер ...

Додано:
prd-donbass

DSCN7237
У Сєвєродонецьку громадськість навчається використовувати інструменти громадського контролю

24 та 25 березня на платформі ініціатив “City HUB” пройшли два заключних тренінги в рамках “Школи громадського активіста” в місті Сєвєродонецьк.

Під час першого тренінгу, 24 березня медіа – тренер Ганна Руденко, член робочої групи з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при Луганській ОДА, опрацьовувала з учасниками тему “Робота з джерелами публічної інформації та аналіз діяльності органів влади”. Учасники тренінгу отримали корисну інформацію та практичні навички від тренерки, яка розкрила тему з таких питань як: нормативно-правова база доступу до публічної інформації в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні, принципи реалізації права на публічну інформацію, аналіз окремих недоліків і пошук шляхів удосконалення законодавства в сфері діяльності органів влади.

 DSCN7066

25 березня за темою “Громадський контроль в сфері публічних закупівель та запобігання конфлікту інтересів” працювала з аудиторією тренер Олена Ніжельська, депутат Сєвєродонецької міської ради, ГО “Кризовий медіа-центр “Сіверський Донець”. До теми тренінгу увійшли такі питання як: законодавче забезпечення вільного доступу до інформації щодо публічних закупівель; яка інформація підлягає оприлюдненню; аналіз та моніторинг інформації, розміщеної в електронній системі закупівель; який порядок інформування через електронну систему закупівель або письмово органи, уповноважені на здійснення контролю; який порядок дій при виявленні порушень законодавства у сфері публічних закупівель та недоліків роботи електронної системи закупівель. Також розкриті поняття та складові конфлікту інтересів та механізму протидії даному явищу.

 DSCN7216

«Згідно Закону «Про доступ до публічної інформації» кожен громадянин маєте право отримати від органу влади будь-яку інформацію, яка пов’язана з його діяльністю. Генеральний план розвитку міста, формула комунальних тарифів, умови конкурсних торгів на харчування дітей у садочку – громадянин має право це знати. Незалежно від того, стосується ця інформація особи, яка звертається чи ні, і навіть чи живе ця особа в цьому місті. Громадянин взагалі не повинен пояснювати, навіщо ця інформація йому потрібна. Також, громадянин має право отримати будь-яку інформацію про використання бюджетних коштів. Всім цим правам, порядку їх здійснення, забезпечення та практичному застосуванню у різних сферах життя за для вдосконалення механізму громадського контролю як одного з видів соціального контролю та реалізації демократії і залучення населення до управління суспільством та державою і навчає “Школа лідера громади», – зазначає координатор платформи ініціатив “City HUB” Іван Світличний.

Нагадаємо, що метою Школи є підвищення професійних навичок журналістів, громадських активістів та блогерів з питань проведення журналістських розслідувань, громадського контролю за органами влади та адвокації реформ на місцевому рівні для підвищення прозорості органів державної влади.

 

Діяльність організовано в рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи