У серпні ІМІ зафіксував в Україні 12 випадків порушень свободи слова

12 випадків порушень свободи слова зафіксували експерти ІМІ загалом в Україні в серпні. З них дев'ять стосувалися фізичної агресії проти журналістів.Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту ...

barometer-2020-august
У серпні ІМІ зафіксував в Україні 12 випадків порушень свободи слова

12 випадків порушень свободи слова зафіксували експерти ІМІ загалом в Україні в серпні. З них дев’ять стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найбільше порушень зафіксовано в категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – шість. Серед випадків перешкоджання – недопуски журналістів до органів місцевого самоврядування, видворення з території комунального підприємства, неакредитація в Запоріжжі низки ЗМІ на висвітлення візиту Володимира Зеленського до регіону.

 5f521f68387ba-barometer-2020-august

Два випадки пошкодження майна журналістів, зокрема автомобілів, зафіксовано в Броварах Київської області (підпал авто проєкту “Схеми”) та в Черкасах (облили невідомою речовиною авто журналістові видання “Про все” Олександрові Носенку).

Також зафіксовано два випадки обмеження доступу до публічної інформації та по одному випадку погроз і стеження.

Нагадаємо, журналіст програми “Схеми” Михайло Ткач повідомив, що виявив у себе вдома ознаки прослуховувального пристрою. Стеження за собою помітила журналістка “Текстів” Любов Величко. Обидва журналісти пов’язують це зі своєю розслідувальною діяльністю.

Порушення зафіксовано в семи регіонах країни. Лідирує за кількістю порушень Київ (чотири), далі йдуть Запорізька та Одеська області (по два випадки), і по одному випадку зафіксовано на Львівщині, Рівненщині, Херсонщині та Черкащині.

Цього місяця утиску своїх прав більше зазнали журналісти (вісім), ніж журналістки (п’ять).

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 137 порушень свободи слова, 75 випадків перешкоджання, 14 випадків побиття та 13 випадків погроз.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний і політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)