У Рівному готувалися до «виборів – 2020»

Учасники приміряли ролі політиків, бізнесменів, громадських активістів, правоохоронних органів та ЗМІ, боролися з гречкодавством під час гри-моделювання «Право вибору»7 листопада відбувся ігровий ...

У Рівному готувалися до «виборів – 2020»

Учасники приміряли ролі політиків, бізнесменів, громадських активістів, правоохоронних органів та ЗМІ, боролися з гречкодавством під час гри-моделювання «Право вибору»

7 листопада відбувся ігровий тренінг в приміщенні історико-соціологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету. Організатором стала Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» у м. Рівне.

Більше 30 учасників – студенти спеціальностей «Політологія», «Історія», представники ГО, члени Студради РДГУ виявили бажання «погратися» у велику політику. За модельний округ обрали вибори до міської ради у 2020 році. Учасники визначали дійових осіб виборчого процесу і мали можливість спробувати себе в різних ролях. Серед яких були як традиційні гравці – політичні партії, кандидати, ЗМІ, громадські організації, ЦВК, поліція, так і ті, хто прямо не згадуються у виборчому законодавстві – «гречка», «чорний PR», бізнес, «тітушки» тощо.

Уже з першого раунду учасники утворили дві головні команди, які впродовж гри змагалися за прихильність електорату та перемогу у виборчій гонці. «Поліція» фіксувала перші порушення, а «соціологічні групи» намагалися визначити вподобання виборців.

За спостереженнями «вибори» супроводжувалися провокаційними кампаніями, запеклими дискусіями під час дебатів кандидатів. Окрім цього, існувала низька явка виборців і прозорий процес підрахунку голосів.

  – Зазвичай, коли говорять про порушення виборчого законодавства, то здебільшого зосереджують увагу на великих гравцях, які борються за перемоги. Тим самим, кожен учасник виборчого процесу, а ними є всі громадяни, знімають з себе відповідальність. Не завжди «дійові особи» реагували вчасно та відповідно до наділених їх повноваженнями, від цього кількість порушень зростало. Можливість спробувати себе в «грі» дозволило всім учасниками по-іншому подивитися на виборчий процес та зрозуміти відповідальність кожного учасника, – підсумовує координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Рівне Наталія Малиновська.

До слова, у цей же час, в реальному вимірі, у Верховній Раді України депутати підтримали «Проект Виборчого кодексу України» у першому читанні.

 

Примітка. Захід відбудеться за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Канади.

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи