У Рені почали розробку безпекового паспорту громади

Позитивний досвід Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари, які засновані Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», розповсюджується на ...

Ігор Бринош
У Рені почали розробку безпекового паспорту громади

Позитивний досвід Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари, які засновані Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», розповсюджується на інші територіальні громади. Зокрема, у місті Рені на Одещині нещодавно відбувся перший воркшоп «Безпека в громаді: перші кроки», ініційований Ренійською міською радою та громадською організацією «Регіональний аналітичний центр». Основним завданням воркшопу стало формування розуміння підходу безпеки в громаді як спільної участі та відповідальності громадськості і відповідальних за безпеку структур у громаді.

Безпека громади – досить загальне поняття, яке складається з екологічного стану, стану медицини, реформування, правового захисту, інклюзії тощо. Великий пласт проблем підняла на поверхню і пандемія COVID-19. Причому це проблеми не тільки в медичній сфері, але й в комунікаційній складовій взаємовідносин, а саме неготовність до ефективної комунікації з громадянами різних владних структур, відсутність співпраці.

Під час роботи залучений експерт з розвитку громад, координатор діяльності Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки Ігор Бринош поділився досвідом роботи офісу безпеки у Татарбунарах та ознайомив учасників з базовими знаннями ідентифікації безпекових проблем у громаді.

Учасники воркшопу – представники громадськості, поліції, відділу пробації в Ренійському районі, органів місцевого самоврядування – ознайомились з підходом до безпечної громади та важливістю стратегічного розвитку напрямку безпеки.

Зокрема Ігор Бринош зазначив, що безпека для будь-якої громади є зараз чи не одним з найбільш важливих питань, і велике значення має саме відчуття жителів себе в безпеці в своїй громаді.

Присутні попрацювали над структурою паспорту безпеки як стратегічного документу. Визначили ризики в громаді та обговорили ресурси, які можуть стати в нагоді.

Під час дискусії обговорили і проблеми роботи правоохоронних органів та труднощі, з якими зустрічаються.

Одна з учасниць зазначила, що не вистачає саме інформаційної роботи такої структури як прокуратура.

«Ми не знаємо про їхню роботу нічого. Скільки справ порушено, скільки з них розкрито. Про результати їхньої роботи взагалі нічого не відомо», – зауважила вона.

Місто Рені – невелике містечко, яке є найвіддаленішим від обласного центру (300 км від Одеси) та має прикордонний статус (у місті розташований пункт контролю через молдовсько-український кордон). Завдяки програмі «Безпечне місто» в громаді було встановлено систему відеоспостереження. Також у громаді деякий час працювала робоча група при міській раді з питань розвитку безпечного середовища, тож зараз потрібно відновити її роботу та включити представників від громадськості.

  • «Незважаючи на загальні безпекові проблеми, усі громади унікальні, а тому неможливо без попередньої діагностики безпекової ситуації ефективно розв’язувати проблеми та розбудовувати безпечну громаду. Тому завданням робочої групи є зібрати за методологією «безпекового паспорта» необхідну інформацію та звести її в один аналітичний документ, який дасть змогу виставляти пріоритети та приймати ефективні оперативні та стратегічні рішення. Наразі проведені декілька фокус-груп, опитування мешканців, проводиться інвентаризація місцевих програм у сфері безпечної громади. Проєкт «безпекового паспорту» буде верифіковано в громаді через проведення заключного воркшопу», — пояснив Ігор Бринош.

Захід відбувся в рамках проєкту «Рені – місто безпечне для громадян», що реалізується громадською організацією «Регіональний аналітичний центр» за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах