У Прилуках відбувся тренінг з протипожежної безпеки та домедичної допомоги

Основне призначення споруд цивільного захисту – укриття та захист людей від небезпек під час повітряних тривог або в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Однак,  для виконання цієї функції в ...

Додано:
Siverian

03.11.2023_9_
У Прилуках відбувся тренінг з протипожежної безпеки та домедичної допомоги

Основне призначення споруд цивільного захисту – укриття та захист людей від небезпек під час повітряних тривог або в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Однак,  для виконання цієї функції в повному обсязі потрібен своєчасний догляд за станом приміщень, справністю обладнання та комунікацій, наявністю достатніх запасів води та медзасобів. А відповідальний персонал володіє знаннями, як діяти у випадках пошкодження укриття або пожежі, як вивести людей з приміщення споруди та надати першу допомогу постраждалим.

03.11.2023_1_ 03.11.2023_2_

За умов воєнного стану ці вміння та навички необхідні кожному. І саме про них йшлося під час тренінгу «Використання первинних засобів безпеки на об’єктах цивільного захисту населення», що відбувся у Прилуцькій міській раді 3 листопада 2023 р. Навчання для 29 фахівців/фахівчинь комунальних та бюджетних установ міста Прилуки, відповідальних за споруди цивільного захисту,  провів Сіверський інститут регіональних досліджень в рамках проєкту «Локації безпеки для цивільного населення Прилуцької громади Чернігівської області» за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування” (URRF), яку втілює IREX  за підтримки Державного департаменту США.

03.11.2023_3_

З вітальним словом до присутніх звернулася спеціалістка проєктів програми Український фонд швидкого реагування IREX (надалі ‒ URRF) Віра Мартинюк, яка розповіла про мету діяльності програми, підтримку громад, зокрема деокупованих територій, надання допомоги підрозділам ДСНС, лікарям, ВПО, кризову психологічну підтримку для ветеранів та ветеранок, і цивільних, які постраждали від бойових дій. А також про гранти URRF громадським організаціям для впровадження проєктів, спрямованих на боротьбу з наслідками війни.

03.11.2023_collage

Експерт заходу, викладач Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій Олексій Моргун ознайомив учасників та учасниць тренінгу з прикладами надзвичайних ситуацій, які виникали за останні п’ять років на території Чернігівської області. У форматі дискусії учасники тренінгу охарактеризували захисні споруди комунальних установ міста та проаналізували надзвичайні ситуації, що можуть загрожувати цим об’єктам.

Фахівці та фахівчині відпрацювали дії у разі пожежі, задимлення в укритті, користування порошковим та вуглекислотним вогнегасниками. Неабияке зацікавлення викликав інструктаж з домедичної допомоги. Присутні навчилися, як правильно здійснювати травмоогляд постраждалого, серцево-легеневу реанімацію та контролювати критичну кровотечу. Зокрема, вони потренувалися накладати турнікет, джгут або ж як використати для цього підручні засоби. Також відпрацювали техніку накладання різних видів пов’язок та стабілізаційних шин у випадку переломів.

«Локації безпеки попри своє розміщення та призначення теж є вразливими спорудами. Наприклад, повені, зливи, пожежі в будівлі тощо. Тому важливий догляд не лише за самим укриттям, а й прилеглою територією, водовідводами, вентиляцією, своєчасне прибирання аварійних зелених насаджень. Також необхідне чітке визначення відповідальності та дотримання правил безпеки при проведенні ремонтних та монтажних робіт на об’єктах цивільного захисту», – наголосив тренер.

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Локації безпеки для цивільного населення Прилуцької громади Чернігівської області», що імплементується за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування”, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США, серед іншого закуплено обладнання для 23 споруд цивільного захисту м. Прилуки.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку