У Павлоградському суді вели діалог про доступність людей з інвалідністю до правосуддя

27 лютого експерти громадської організації «Дніпропетровський регіональний центр з прав людини в форматі «круглого столу»провели діалог на тему «Спільні кроки для покращення доступного середовища в ...

Додано:
dneprcenter1

53080065_400529847378395_166830423995842560_n
У Павлоградському суді вели діалог про доступність людей з інвалідністю до правосуддя

27 лютого експерти громадської організації «Дніпропетровський регіональний центр з прав людини в форматі «круглого столу»провели діалог на тему «Спільні кроки для покращення доступного середовища в твоєму місті» з працівниками Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області. Питаннями для обговорення стали: можливості фізичної доступності будівель і приміщень суду для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення, а також комунікативно-психологічних особливостей взаємодії із людьми з інвалідністю.

Заходи запроваджено громадською організацією «Дніпропетровський регіональний центр з прав людини» в рамках проекту «Громадянська кампанія з підвищення громадської активності та захисту прав людей з інвалідністю в Дніпропетровській області».

Під час зустрічі громадські експерти поділилися результатами дослідження «Правові та соціальні проблеми людей з інвалідністю в містах Дніпропетровської області» та означили рекомендації для судів, що розроблені громадськістю.

Експерт проекту Наталія Богомолова поспілкувалась з учасниками на тему психологічних особливостей та етики спілкування з різними категоріями людей з інвалідністю і надала рекомендації щодо впровадження навчальної програми з підвищення навичок комунікації працівників суду у роботі з людьми з інвалідністю.

52974047_400529824045064_6730198239410126848_n

Працівники суду в свою чергу розповіли та продемонстрували експертам свої реформації у роботі із людьми з інвалідністю, а саме: на сьогодні будівля суду має окремий вхід для людей з інвалідністю, які користуються візками. Планується додаткове обладнання зали судових засідань на першому поверсі. Судді пройшли навчання щодо особливостей роботи з різними категоріями людей з інвалідністю. Громадські експерти запропонували розглянути питання  запровадження в роботі суду сурдоперекладачів для людей з вадами слуху.

«Як вже склалось із попередньої практики роботи з судами, – ділиться досвідом Наталя Богомолова, – ми аналізуємо доступність суду за допомогою «анкети відповідності». Павлоградський міськрайонний суд відрізняється своїми впровадженнями на шляху до реформацій та створенням доступного середовища для людей з інвалідністю: зроблені суттєві зміни в облаштуванні фізичної доступності будівлі і приміщень суду, плануються інші заходи, покликані на покращення доступності до правосуддя. Також дуже приємно було спілкуватись з колективом, який віднісся до даної проблематики з цікавістю, ініціативністю, готовністю змінювати себе та середовище навколо для покращення життя людей, які того потребують».

Проект «Громадянська кампанія з підвищення громадської активності та захисту прав людей з інвалідністю в Дніпропетровській області» здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?