У Миколаєві запустили електронне опитування щодо перейменування вулиць

У Миколаєві розпочалось електронне опитування щодо перейменування вулиць, назви яких пов’язані з російською федерацією чи подіями і наративами імперського і радянського періоду.В опитуванні можуть ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

У Миколаєві запустили електронне опитування щодо перейменування вулиць
У Миколаєві запустили електронне опитування щодо перейменування вулиць

У Миколаєві розпочалось електронне опитування щодо перейменування вулиць, назви яких пов’язані з російською федерацією чи подіями і наративами імперського і радянського періоду.

В опитуванні можуть брати участь мешканці міста, які досягли 14 років та зареєстровані, або мають фактичне місце проживання, перебування на території Миколаєва, в тому числі зареєстровані як ВПО.

Опитування проводиться до 15 липня 2023 року шляхом заповнення форми в електронному вигляді за посиланням. Крім того, пропозиції приймаються на електронну пошту [email protected].

«Ми хочемо почути думки активної громадськості міста та конкретні пропозиції від людей щодо необхідних кроків деколонізації в Миколаєва. Тому запрошуємо усіх небайдужих миколаївців долучитися до обговорення щодо перейменування вулиць, пов’язаних з країною-агресором, імперським та радянським минулим, аби разом гармонізувати громадський простір нашого міста», – каже Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій проєкту.

В межах опитування миколаївців просять відповісти, які назви краще використовувати у міських топонімах? Чи варто використовувати назви міст-побратимів та країн, що долучились до підтримки Миколаєва та України під час війни? Чи краще відновлювати історичні назви вулиць? Або дати нові назви з урахуванням сьогоднішніх реалій часу? Чи варто використовувати при перейменуванні вулиць нейтральні назви? Або відзначати видатні дати, події та імена? Крім того, містяни можуть запропонувати нові назви вулиць та надати коротке обґрунтування своїх пропозицій.

В момент, коли процес запуску роботи топонімічної комісії в Миколаєві лише набирає обертів, організатори хочуть привернути увагу містян до процесу деколонізації, відповідно, спонукати брати активну участь у ньому.

Отримані висновки та пропозиції мешканців міста надалі будуть враховані при розробці рекомендацій для подання на розгляд Комісії з питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд на території Миколаєва.

Опитування проходить в межах проєкту “Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва” реалізується Платформою MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

Молодіжна політика: пріоритети та цільові програми на Харківщині