У Миколаєві підписано грантову угоду на відновлення інфраструктури водопостачання

Мета цього проєкту – зменшити втрати води та підвищити надійність водопостачання та енергоефективність процесів водорозподілу.Міністерство закордонних справ Данії виділило кошти в розмірі до 7,2 млн ...

Додано:
Noblet Media

pexels-andrea-piacquadio-3760067
У Миколаєві підписано грантову угоду на відновлення інфраструктури водопостачання
  • Мета цього проєкту – зменшити втрати води та підвищити надійність водопостачання та енергоефективність процесів водорозподілу.
  • Міністерство закордонних справ Данії виділило кошти в розмірі до 7,2 млн євро на реконструкцію системи водопостачання в м. Миколаїв.
  • Мережа водорозподілу Корабельного району наразі перебуває в дуже поганому технічному стані, витоки води з труб сягають близько 40%.

НЕФКО та міська адміністрація Миколаєва підписали нову грантову угоду на реконструкцію системи водопостачання окремого району міста. Цей інвестиційний проєкт допоможе запобігти втратам водних ресурсів та сприятиме відновленню міської інфраструктури водопостачання. Загалом на реалізацію проєкту, а також технічну допомогу через Міністерство закордонних справ Данії виділено 7,2 млн євро.

Миколаїв розташований на півдні України на березі Чорного моря. У квітні 2022 року миколаївська система водозабору та очищення води була сильно пошкоджена російськими ракетними обстрілами. Магістральний водопровід міста, який проходить через окуповану Херсонську область, було зруйновано, в результаті чого значна частина Миколаєва залишилася без надійного джерела води. Через це вже майже 2,5 роки водопостачання міста не працює.

Мешканці Миколаєва залежать від аварійного водопостачання, яке забезпечується в основному вантажівками та доповнюється опрісненням солоної води з Дніпровсько-Бузького лиману, а також спішно пробуреними новими свердловинами. Багато громадян змушені брати воду для щоденних потреб із централізованих аварійних пунктів водопостачання. Для літніх людей це особливо складно, адже необхідно пройти кілька кілометрів пішки, а потім нести каністри з водою сходами до своїх квартир, бо ліфти не працюють через відсутність електропостачання.

Для реалізації демонстраційного проєкту відновлення та реконструкції всієї системи водопостачання Миколаєва було обрано Корабельний район міста. Через високу густоту населення, велику кількість багатоповерхових будинків та проблеми з водопровідною мережею було обрано житловий мікрорайон. Мережа водорозподілу Корабельного району наразі перебуває в дуже поганому технічному стані, витоки води з труб сягають близько 40%.

Мета цього проєкту – зменшити втрати води та підвищити енергоефективність процесів водорозподілу шляхом виявлення витоків води, покращення ефективності водопостачання та створення стійкої основи для подальшого розвитку системи прісного водопостачання в Миколаєві. Буде встановлено нові колодязі та замінено труби. Завдяки фінансовій підтримці Данії понад 70,600 мешканців Корабельного району, у тому числі близько 6,800 внутрішньо переміщених осіб, відчують позитивний вплив покращення послуг водопостачання.

З весни 2024 року Данія також паралельно фінансує ще один проєкт реконструкції водопостачання в Миколаєві у рамках Данської програми з фінансування сталої інфраструктури (ПФСІ). Наразі цей проєкт перебуває на стадії закупівель, а оголошення тендеру очікується у вересні.

Додаткова інформація про перший проєкт, профінансований данським урядом у Миколаєві:


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У Березанській громаді стартував проєкт з облаштування дев'яти навчальних просторів

Український проєкт "Мед мінних полів" отримав 8 нагород на Східноєвропейському фестивалі Golden Drum 2024

Стартує новий відеокурс “Інституційний догляд – чому потрібен інший підхід”

Поза фокусом: кого з мешканців прифронтових регіонів оминає гуманітарна підтримка, і як це змінити?

Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголосив лауреатів премії «Київська книга року» - 2024

Партнери для організації зустрічей задля протидії мові ворожнечі та дискримінації ЛГБТІК+ молоді