У місті Устилузі навчали проектному менеджменту та обговорювали перспективи створення ОСББ

26 та 27 квітня у місті Устилузі пройшло два тренінги в рамках проекту «Розвиток громадської активності у об'єднаних громадах Волині». Так, 26 квітня з ініціативними мешканцями громади говорили про ...

2
У місті Устилузі навчали проектному менеджменту та обговорювали перспективи створення ОСББ

26 та 27 квітня у місті Устилузі пройшло два тренінги в рамках проекту «Розвиток громадської активності у об’єднаних громадах Волині». Так, 26 квітня з ініціативними мешканцями громади говорили про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, про переваги й недоліки таких об’єднань та про перспективи створення ОСББ у місті.      27 квітня представників влади та громади вчили азам проектного менеджменту.

фото

Щодо питань створення й функціонування ОСББ у місті – дискусії тривають вже достатьно давно, але населений пункт ще не може похвалитися наявністю таких об’єднань. Відповідно, циркулює багато чуток, розповюджені стереотипи, до того ж, бути «першопроходцем» й брати на себе відповідальність завжди лячно. Однак, в процесі обговорень, представлення практичних аспектів та демонстрації реальних позитивних змін (економії коштів, покращення умов проживання, можливості залучення коштів на термомодернізацію) декілька учасників підтвердили свої прагнення таки створити ОСББ у місті Устилузі, заручившись підтримкою експерта з енергозбереження у Волинській області.

Найбільш болючими питаннями, які гальмують процеси створення ОСББ, як і раніше залишаються зневіра мешканців, боязнь будь-яких змін, апатія, відсутність активної громадської позиції – саме таке коло проблем постало під час тренінгу «Основи енергоефективності та формування інституту відповідального власника через розвиток  ОСББ». 1

27 квітня із мешканцями Устилугу говорили про проектний менеджмент. Не дивлячись на те, що у місті зареєстровані громадські організації, саме проектного досвіду вкрай не вистачає громадським лідерам, не говорячі вже про пересічних громадян. Досить часто буває складно переконати мешканців у тому, що ці можливості – цілком реальні, і ними вже скористались сотні людей у великих та малих містах.

Що таке проект і чи складно його написати; які висуваються вимоги до написання проекту; які теми є найбільш актуальними на сьогодні з точки зору потенційного донора; де шукати фінансування для свого проекту – про це та багато іншого говорилось під час тренінгу «Можливості використання проектного менеджменту для розвитку територіальної громади».

У маленьких громадах найбільш розповсюдженими напрямками, які потребують залучення коштів, на думку мешканців,  так і залишаються культура і освіта. Так, мешканці громади найбільш актуальним вважають створення та обладнання спеціальних класів, ремонт спортивних залів, закупівлю необхідного спорядження тощо. Воно й не дивно, – адже інфраструктура в ОТГ далеко не завжди близька до ідеалу, а вчителям та батькам конче необхідно створити комфортні умови для нового покоління мешканців.

фото 1

Якщо В не змогли відвідати даний захід, а цікавитесь питаннями створення й функціонування ОСББ – Ви можете звертатися до Центру підтримки громадської активності в об’єднаних громадах, у якому на постійній основі надаються консультації зацікавленим особам та постійний супровід у питаннях розвитку об’єднаних громад. Адреса Центру: м. Луцьк, вул. Глушець, 49, офіс 449. Телефон: (0332) 78-59-65. Також можна задавати свої питання в онлайн режимі на сторінці Центру у мережі Facebook: «Центр підтримки громадської активності в об’єднаних громадах – Волинь».

Тренінги та інші заходи проведені в рамках проекту «Розвиток громадської активності у об’єднаних територіальних громадах Волині», що реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО КВУ. “Зміст цієї публікації є одноособовою відповідальністю ОМГО “Волинський Інститут Права” і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу”.


 

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?