У Луцьку підбили підсумки річної діяльності по забезпеченню прозорості у дитсадках

13 жовтня 2015 року у м. Луцьку відбулась зустріч на тему «Інновації у діяльності освітніх закладів м. Луцька». Під час заходу обговорювали результати діяльності, що була започаткована в рамках ...

тренінг
У Луцьку підбили підсумки річної діяльності по забезпеченню прозорості у дитсадках

13 жовтня 2015 року у м. Луцьку відбулась зустріч на тему «Інновації у діяльності освітніх закладів м. Луцька».

Під час заходу обговорювали результати діяльності, що була започаткована в рамках проекту «Забезпечення прозорості та підзвітності в дошкільних навчальних закладах м. Луцька», який реалізовував ОМГО «Волинський Інститут Права» за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

«Наш проект був дуже складний, але надзвичайно потрібний для міста. Складний, в першу чергу тому, що ми підняли дуже болючі теми діяльності дошкільних навчальних закладів. А потрібний тому що уже зараз ми бачимо вагомі результати нашої діяльності. Приємно, що серед нас сьогодні є представники батьківських комітетів, які були не лише активними учасниками заходів за проектом, а й виступають в ролі експериментаторів інноваційної діяльності, що стосується створення Благодійних фондів при освітніх закладах», зазначила Ірина Гайдучик, керівник проекту та Виконавчий директор ОМГО «Волинський Інститут Права».

«Своїми заходами ми намагались батьківську громаду та завідуючих ДНЗ зробити співучасниками прийняття рішень та єдиною командою, що активно працюватиме над розвитком освітнього закладу. Якось уже так повелось за останній час, що батьки часто самоусуваються від навчально-виховного процесу і єдиною своєю місією вважаються вчасно здати кошти на повсякденні потреби чи поточні ремонти садка. Ми хотіли змінити цей підхід, тому проводили навчальні семінари та тематичні зустрічі, показували можливості та переваги співпраці. Великий акцент при цьому робили на можливостях залучення додаткових ресурсів, в т.ч. фінансових, що може суттєво зменшити навантаження на батьківські гаманці», додає Ірина.

В свою чергу Петро Лавринюк, директор Обласного молодіжного центру праці та експерт проекту, зазначив «Всі кошти, які у вигляді добровільних пожертв збираються у освітніх закладах – це готівка. Звідси виникає безліч пересторог та запитань до тих, хто цією готівкою оперує. Одним із найвдаліших варіантів для уникнення конфліктів залишається створення благодійних фондів при освітніх закладах, які не лише заберуть безліч проблем у батьків, а й є ефективним механізмом залучення додаткового фінансування. Нами було ініційовано прийняття рішення «Про врегулювання окремих питань батьківської фінансової допомоги в діяльності закладів освіти м. Луцька». Педагоги та батьки мають розуміти, що цим рішенням ми не створюємо проблем. Для прикладу, нерідко доводилось чути про те, що кошти на поточні ремонти чи потреби освітнього закладу збирають вихователі чи вчителі, і нехай при цьому присутня добра воля батьків, але за нормами законодавства – це корупція. При створенні благодійного фонду ми щомісячні внески з «добровільних» переводимо у розряд «членських, благодійних». По факту змінюється лише форма діяльності, узаконюються батьківські внески та створюються додаткові можливості розвитку».

«Ми дякуємо Управлінню освіти та науки Волинської ОДА, Управлінню освіти Луцької міської ради та усім партнерам, що активно долучаються до нашої діяльності. Наразі на базі організації створено та діє Ресурсний центр, у якому консультанти та юристи надають усю необхідну допомогу по створенню та забезпеченню ефективної діяльності благодійних фондів», зазначає Ірина Гайдучик.

Впродовж заходу учасниками були обговорені перспективи подальшої діяльності та напрацьовано спільний план реалізації цілей та задумів. Крім того, на завершення заходу між ОМГО «Волинський Інститут Права» та деканом Педагогічного інституту Східноєвропейського національного університету ім.. Лесі Українки було підписано Меморандум про співпрацю.

«Молоді спеціалісти, майбутні педагоги, яких готує наш інститут мають бути готові до нових форм та підходів у діяльності. Саме тому ми домовляємось про співпрацю і ставимо перед собою за мету «впроваджувати інноваційні форми підготовки спеціалістів освітньої сфери, створювати можливості та передумови для розвитку їх творчого та наукового потенціалу, формувати готовність молодого спеціаліста до інноваційної діяльності та генерування нових знань». Наша мета звучить амбітно та її досягнення реальне лише тоді коли, ми прикладемо максимум зусиль. Це не означає, що весь потік студентів має навчатись писати проекти і працювати із благодійними фондами, ми маємо обрати тих, хто справді покаже результати», зазначає Анна Лякішева, декан педагогічного інституту СНУ.

«Ми можемо багато звинувачувати різні сторони у тому, що хтось працює не так, проте крім звинувачень важливо показати ті форми роботи, використання яких принесе позитивний результат. Батьки не мають усуватись від навчально-виховної діяльності, а педагоги мають всіляко сприяти залученню батьків до розвитку освітніх закладів. Звичайно все вдається непросто, але у нас тут сьогодні є активні представники батьківської громади, які власною ініціативою розпочали провадження змін та налагодження співпраці із адміністраціями та педагогами закладів. Я переконана, що у них все обов’язково вдасться», зазначила Людмила Плахотна, в.о. начальника управління освіти та науки Волинської ОДА.

Учасники обговорення: Людмила Плахотна – в.о. начальника управління освіти та науки Волинської ОДА, Ірина Гайдучик – керівник проекту та виконавчий директор ОМГО «Волинський Інститут Права», Петро Лавринюк – директор Обласного молодіжного центру праці та експерт проекту, Анна Лякішева – декан педагогічного інституту СНУ, Ірина Сидорук – заступник декана педагогічного інститут СНУ, Тетяна Мартинюк – заступник декана з міжнародної грантової діяльності та євроінтеграції, голови піклувальних рад дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів м. Луцька, представники ЗМІ та ін.

Автор: volynosbb


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку