У Києві вперше відбулося спільне навчання для представників НУО та публічних службовців

19-20 січня у Києві відбулася пілотна Академія громадської участі, до якої долучилося близько 50 учасників - публічних службовців та представників НУО Києва, а також команда національних та ...

26850356_161327127836633_1337464054210049076_o
У Києві вперше відбулося спільне навчання для представників НУО та публічних службовців

19-20 січня у Києві відбулася пілотна Академія громадської участі, до якої долучилося близько 50 учасників – публічних службовців та представників НУО Києва, а також команда національних та міжнародних експертів Ради Європи. 

Відкриваючи Академію, Олена Литвиненко, заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні  заначила, що мета пілотної Академії (спільного навчання представників Київської міської влади та громадських організацій) – це зміцнення взаємної довіри, початок нового етапу співпраці між міською владою та громадськістю – сталого інклюзивного діалогу  у процесі прийняття рішень.

Під час першого дня Академії учасники розглянули моделі демократії участі та публічних консультацій, Словенський досвід щодо платформи НУО та механізмів участі, обговорили потребу рівної участі жінок та чоловіків у процесі прийняття рішень, а також гендерно-чутливі політики. Також учасники опрацювали в групах проект Керівних принципів щодо публічних консультацій та партисипативного процесу формування політики в Києві.

 У свою чергу, представники органів влади Києва, зокрема, департаментів суспільних комунікацій, фінансів, економіки КМДА розповіли про процеси прийняття рішень у Київській міській владі, бюджетний процес та можливості громадської участі. Учасники Академії виконали практичні завдання щодо аналізу та прогнозування бюджетної політики, інвестиційні рішення тощо.

Наступного дня учасники Академії у трьох робочих групах розглянули етапи процесу прийняття рішень на рівні департаментів, визначили вихідні позиції для залучення НУО, виклики та можливості, форми публічних консультації на рівні департаментів стосовно трьох основних тем: стратегії водних ресурсів, стратегії бюджету та здійснення публічних консультацій. За результатами напрацювань учасники груп взяли участь в дебатах щодо співпраці влади та НУО щодо вищезазначених тем.

Важливим аспектом другого дня Академії став розгляд ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», концепції різних рівнів взаємодії (консультування – залучення – співпраця), а також можливостей НУО Києва долучитися до зобов’язань України в рамках нового Плану дій щодо трьох основних напрямків Академії: стратегії водних ресурсів, публічних консультацій, стратегії бюджетування.

Відтак, результатом навчання на практичної роботи учасників пілотної Академії участі стало напрацювання чіткого плану дій щодо консультацій з громадськістю з питань затвердження стратегії водних ресурсів, матриці Керівних принципів консультацій органів влади з НУО у процесі прийняття рішень у Києві, пропозиції змін до Положення про Громадський бюджет.

Для подальшої роботи щодо  трьох вищезазначених напрямків Академії було розроблено Меморандум про співпрацю між НУО та Київською міською владою, який підписала  Марина Хонда, директорка Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради, а також представники НУО.

Варто відзначити високу зацікавленість у Академії не лише представників НУО (більше 100 організацій висловили бажання долучитися), а й органів влади. Зокрема, у Академії взяли участь керівники та заступники департаментів суспільних комунікацій, економіки, фінансів, культури, соціальної політики, управління екології, КП «Плесо», управління внутрішньої політики з 5 районів Києва.

Всі учасники наголосили на важливості продовження Академії громадської участі та використанні напрацювань для навчання публічних службовців та представників НУО на національну та місцевому рівні в Україні, а також і в інших державах-членах Ради Європи.

Пілотна Академія відбулася в рамках проекту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи