У Києві відбувся круглий стіл «Перспективи сталого розвитку сільських територій»

Головна мета заходу – організувати діалог між громадами, центральними органами виконавчої влади та партнерами проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій» ГС «Українська мережа ...

Заставка
У Києві відбувся круглий стіл «Перспективи сталого розвитку сільських територій»

Головна мета заходу – організувати діалог між громадами, центральними органами виконавчої влади та партнерами проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій» ГС «Українська мережа сільського розвитку, ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія», ГО «Спілка сільського зеленого туризму України» для створення нових можливостей розвитку громад шляхом підвищення їх агротуристичного іміджу.

Київ, 17 грудня 2021 р. – ГО «Спілка сільського зеленого туризму України» у співпраці із DRA e.V. та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини провела круглий стіл для лідерів та активних учасників територіальних громад. На заході, що об’єднав разом понад 140 онлайн та офлайн учасників, зазначалося про актуальність формування біфункціональної моделі сімейного гостинного селянського домогосподарства, усунення розриву у правовій обізнаності громад, простих та зрозумілих вимог до надання якісних та безпечних послуг гостинності.

«Я особливо радий відкрити даний захід у рік 25-річчя українського сільського зеленого туризму, 25-річчя заснування Спілки сільського зеленого туризму України», – відзначив її голова Володимир Васильєв, – «В даний час ми знаходимось на етапі сталого розвитку сфери сільської гостинності в умовах викликів, спричинених пандемією та кризовими явищами, які вимагають зміцнення організаційної та фінансової спроможності Спілки як лідера у формуванні цієї сфери, надійних партнерів та задоволення попиту на те, що ми робимо, і, здається, ми на правильному шляху».

Олеся Мороз, координаторка проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій», DRA e.V., – «Я рада бути з вами на зв’язку, адже сьогодні ми підводимо підсумки нашої зі Спілкою сільського зеленого туризму України роботи в проєкті. Цей захід є важливим для нас, щоб підняти тему сталого розвитку сільських громад безпосередньо через розвиток туризму та окреслити майбутні перспективи, спираючись на досвід, який ми отримали протягом реалізації проєкту. А також ми хочемо познайомити вас з успішними, надихаючими прикладами сільського туризму України.»

До привітання долучився Максим Борода, керівник Проєкту ПРООН «Посилення членських бізнес-об’єднань ММСП в Україні»: «Проєкт, який я представляю, спрямований на підтримку розвитку членських бізнес-об’єднань, зокрема і в розбудові діалогу між бізнесом та владою. Круглий стіл «Перспективи сталого розвитку сільських територій» може слугувати вдалим приладом такого публічно-приватного діалогу. Тема сталого розвитку – ключова для Програми розвитку ООН. Зелений туризм є, напевно, одним з небагатьох секторів економіки, розвиток якого може сприяти досягненню практично всіх 17 Цілей сталого розвитку».

«Феномен управління дестинаціями в громадах дозволяє забезпечити їх довгострокову конкурентоспроможність на туристичному ринку та сталість» – так Віталіна Мартиновська, віце-президент Національної туристичної організації, пояснила роль ДМО. – «Сучасна туристична дестинація – це не просто фізичний простір з туристичними ресурсами, продуктами та послугами, це, перш за все, керована соціально-економічна система. І новостворені туристичні громади мають зрозуміти це на початку свого шляху, щоб далі вірно рухатися та швидше досягати стратегічних цілей розвитку».

На заході було представлено звіт за результатами реалізації проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій» станом на кінець 2021 рік. Звіт містить підсумки діяльності Спілки сільського зеленого туризму за основними напрямками – створення комплексного навчального курсу для громад з розвитку сталого сільського туризму, організація навчальної поїздки з метою обміну досвідом у сфері сільського туризму, підготовка шести випусків електронного журналу «Туризм сільський зелений», створення навчальних відеороликів про успішні гостинні садиби, впровадження навчальної платформи на веб-ресурсі www.greentour.com.ua, адвокація.

На круглому столі відбулася експертна дискусія щодо шляхів усунення прогалин у правовій обізнаності членів громад. Олена Бородіна, завідувачка відділу економіки і політики аграрних перетворень Інституту економіки та прогнозування НАН України, звернула увагу на важливість забезпечення сталого розвитку сільських територій; Олена Гафурова, професор кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету біоресурсів і природокористування України – на необхідність створення умов для підвищення рівня обізнаності селян щодо організації діяльності у сфері сільського зеленого туризму; Олеся Прісс, завідувачка кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Таврійського державного агротехнологічного університету, – на забезпечення якості і безпечності харчових продуктів, які виробляються у господарствах населення; Анна Даниляк, експерт ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія», – на якість води в громадах.

Про ресурси та невикористаний потенціал громад виступали:  Олена Щербань, дослідниця, етнологиня з Опішнянської громади: «Етногастрономічний туризм презентує, вигідно вирізняючи громаду, місцевою гастрономічною культурою: шулики, облизні, мандрики, слящони, вертуни, соложеники, макагиги». Про потенціал сакральної культурної спадщини та його вплив на розвиток туризму в громадах – Юлія Дащук з Луцької територіальної громади: «Ми переконані, що сакральна спадщина – це те, що ми зобов’язані передати наступним поколінням». Ельвіра Маслова, власниця етно-садиби з Черкащини «Мальва Озерна» зазначила, що тематичне село – це «друге дихання» для розвитку депресивних територій.

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з успішними історіями розвитку сільського зеленого туризму в громадах та креативними проєктами, з якими виступили Сергій Толстіхін, Староушицька територіальна громада, Хмельницька область, Інесса Носенко, Михайло-Лукашівська територіальна громада, Запорізька область, Інна Величко, Старосілецька громада, Житомирська область, Наталія Кононенко, Малобілозерська громада, Запорізька область, Олена Хлівна-Андреєва, Новоодеська міська рада Миколаївської області, Сергій та Аліна Кліщевські, Присиваська громада Херсонської області, Тетяна Божук, Підгороднянська територіальна громада, Тернопільська область.

На території України проєкт «Перспективи сталого розвитку сільських територій» реалізується ГО Екодія разом з ГС «Українська мережа сільського розвитку» та з ГО «Спілка сільського зеленого туризму України», у співпраці із DRA e.V. та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія»» – це громадська організація, яка об’єднує експертів та активістів навколо ідеї збереження довкілля через вплив на прийняття рішень. Екодія веде боротьбу за енергоефективність, відновлювану енергетику, протидію зміні клімату, за чисте повітря для всіх, розвиток сталого транспорту і сільського господарства України.

ГС «Українська мережа сільського розвитку» – це громадська спілка, яка формує платформу для взаємного навчання та обміну знаннями і досвідом з метою підвищувати якість, ефективність, продуктивність наявних ресурсів сільського господарства і села в інтересах сільського населення та сталого розвитку сільських територій країни.

ГО «Спілка сільського зеленого туризму України» – це громадська організація, яка діє з метою об’єднання господарів садиб та туристів на найпотужніших комунікаційних та маркетингових платформах, створює туристам привабливу та якісну альтернативу при виборі відпочинку у вигляді сільського зеленого туризму і допомагає господарям садиб досягти сталого розвитку.

DRA e.V. – це міжнародна недержавна благодійна організація, яка працює в сфері освіти, демократії, екології, громадських ініціатив та прав людини. DRA e.V. пов’язує між собою людей і організації та зміцнює контакти між різними секторами суспільства.

Для контактів: [email protected]

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Проєкт про людей. Кут 772

Суперфінал «Impactpreneurship 2.0»: мрії стають реальністю

«Знай Де-І»: просто і доступно про реформу системи догляду та підтримки дітей

Штучний інтелект та хмарні технології — глобальні тренди в сфері кібербезпеки

До 24-их роковин зникнення Георгія Ґонґадзе у Києві відкрили пам’ятну Алею та провели меморіальну акцію

Добровольчий будівельний батальйон за підтримки МПР та Global Giving створює безпечні простори у постраждалих селах Миколаївщини