У Києві відбувся другий випускний студентів Української Академії Лідерства
27.06.2017 у Києві відбувся вже другий випускний студентів Української Академії Лідерства. 10-місячне навчання допомогло 200 студентам п’яти осередків УАЛ сформувати своє бачення майбутнього та ...
Додано:
be-ita
27.06.2017 у Києві відбувся вже другий випускний студентів Української Академії Лідерства. 10-місячне навчання допомогло 200 студентам п’яти осередків УАЛ сформувати своє бачення майбутнього та набагато краще вивчити Україну.
«Рік тому я за результатом ЗНО пройшов на бюджет у Києво-Могилянську Академію. Планував закінчити бакалаврат і поїхати кудись з України. Але насправді я не був упевнений, чи економічна спеціальність – це дійсно те, чого я хочу. Тому я вирішив цей рік повчитися в УАЛ, університет же нікуди не подінеться. Зараз я вступатиму на ту ж спеціальність, але тепер знаю, що залишуся в Україні. Тут дуже багато є сфер, де можна себе реалізувати, і дійсно створити щось вартісне», – поділився Ілля , випускник київського осередку УАЛ 2017 року.
У 2017 році 200 студентів завершили навчання у п’яти осередках Академії: у Києві, Львові, Харкові, Миколаєві та Полтаві. Усі вони зібрались на випускній церемонії у Києві разом із батьками, менторами та викладачами, які працювали з ними протягом 10-ти місяців навчання.
«Цього року я безпосередньо працювала із студентами і командою, мала багато можливостей спостерігати і брати участь в студентських заходах, побачила трансформаційний вплив УАЛ на студентів. За останні 10 місяців вони дуже виросли. Вони розширили свій світогляд і змогли краще зрозуміти своє місце в світі. Вони стали мудрішими, встановили тісні стосунки одне з одним, незважаючи на регіональні, мовні та релігійні відмінності. Вони більше дізналися про демократичні цінності і процеси і водночас вчилися висловлювати власну точку зору. Вони більше дізналися про історію і культуру, що посилило їх почуття усвідомленої громадської позиції. Вони вивчили роль етики і особистої відповідальності як в звичайному житті, так і в сфері державного управління та підприємництві», – розповіла Ярослава Джонсон, Президент і Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.
«В Україні протягом останніх трьох років постало нове покоління. Це покоління українців, які сповнені енергії, відповідальності до дії. Покоління, яке плекає довіру одне до одного. Жертовність у нього – не лише на рівні сентименту, а й на рівні відповідальної та усвідомленої волі, щоби перетворити свою країну на простір свободи та гідності. Відчуваємо свій обов’язок – дати якомога більше інструментів і ресурсів цим молодим людям, для того, щоб вони могли реалізувати ту спільну мрію, яка нас сьогодні об’єднує», – зазначив на урочистості керівник Української Академії Лідерства Роман Тичківський.
Під час навчання студенти багато спілкуються із практиками: підприємцями, інноваторами, державними діячами – для того, щоб з перших вуст дізнатися про те, як самі молоді люди можуть долучатись до процесів змін в Україні, розвитку економіки та просування реформ.
«Не будьте майбутніми лідерами, будьте лідерами сьогодні. Приймайте рішення – не бійтеся, що ви знаєте замало чи вмієте замало. Ви помиляєтеся стосовно першого і другого. Але навіть якщо ви чогось не вмієте – сьогодні Україна як ніколи потребує людей, які здатні помилятися, людей, які здатні творити, і людей, які не мають відчуття провини за скоєне раніше», – звернулась до випускників Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України.
Важливою складовою навчання є також власні проекти студентів, завдяки яким вони вчаться втілювати власні ініціативи, працювати у команді, шукати партнерів у громаді, брати на себе відповідальність за результат.
«Глобальний світ настільки великий, що ви можете себе знайти в ньому – у будь-якій частині, країні світу. Кордонів немає, є право вибору, але за цей вибір є відповідальність у кожного з нас. Я хочу, щоб кожен з вас розумів, що на нас лежить велика відповідальність у кожній сфері, в якій ми працюємо», – підкреслила у своєму зверненні до випускників Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України.
Програма Академії сформована таким чином, щоби виробити у студентів ініціативу й самостійність, допомогти їм визначитись із напрямком подальшого розвитку, сформувати відчуття приналежності до громади та відповідальності за свій внесок у розвиток суспільства, міцний зв’язок з Україною, глибоке розуміння соціальних процесів, які відбуваються у країні, та бажання у майбутньому працювати заради позитивних змін. Протягом року студенти пройшли поглиблене навчання з напрямків, які не охоплює шкільна освіта: психологія, комунікації, філософія, фінансовий менеджмент, іноземні мови, політологія. Вони мали можливість познайомитися та вчитися у відомих та успішних українців, таких як Павло Шеремета, Валерій Пекар, Ярослав Грицак, Ярослава Джонсон, Андрій Зелінський, Наталя Попович, Михайло Винницький та інші. Студенти багато часу присвятили волонтерству, допомагаючи у громадських організаціях та соціальних установах. Вони здійснили понад десяток краєзнавчих поїздок та дослідницьких подорожей Україною, а також Експедицію до країн ЄС – місію народної дипломатії, що мала на меті просування позитивного іміджу України.
Мета Української Академії Лідерства (УАЛ) – виховання майбутніх лідерів України. Випускниками першого набору УАЛ у 2016 році стали 39 молодих людей 17-18 років з усієї України, включно з Кримом. Основним донором Академії є підприємницький фонд Western NIS Enterprise Fund, створений урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Творимо себе – творимо Україну!
Кожне завтра розпочинається уже сьогодні
Українська Академія Лідерства – це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків. Академія заснована у 2015 році за підтримки фонду Western NIS Enterprise Fund.
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд проінвестував 168 млн. доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,4 млрд доларів в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.