У Києві пройшло святкування Дня батька
18 червня у Національному ботанічному саду ім. Гришка відбулось свято з нагоди Міжнародного дня батька. Це свято створене для того, щоб нагадати про роль тата у вихованні дітей. Адже в Україні досить ...
Додано:
flyheart
18 червня у Національному ботанічному саду ім. Гришка відбулось свято з нагоди Міжнародного дня батька. Це свято створене для того, щоб нагадати про роль тата у вихованні дітей. Адже в Україні досить усталеним є стереотип про те, що тато зазвичай багато працює та проводить мало часу із сім’єю. Подія, організована клінікою ISIDA та онлайн-журналом Father’s Club, допомогла зруйнувати цей стереотип і довести, що роль обох батьків є однаково важливою у вихованні дитини.
Під час святкування батьки та діти мали нагоду повеселитись на щойно відкритому дитячому майданчику, взяти участь у квестах, позмагатися в конкурсах на обізнаність у сфері народження дітей, помірятися силами та вивчити 10 правил справжнього татуся. Окрім того, татусі зі своїми дітьми висадили 38 дерев, які тепер стануть постійною окрасою ботанічного саду. Представники Фонду народонаселення ООН організували флешмоб «Тато, танці та малята», під час якого турботливі батьки разом з малюками на руках виступили із запальним танцем. Загалом подію відвідали понад 300 гостей.
Один з відвідувачів ділиться враженнями від події:
«Як тільки з’являється вільний час, я завжди намагаюсь проводити його із сім’єю. Дізнавшись про те, що у ботанічному саду сьогодні буде таке свято, ми одразу вирішили прийти. Моя донька вже підкорила новий дитячий майданчик, ми зробили класні спільні фото в індіанському стилі на фотозоні і дуже весело та по-сімейному провели час».
На думку організаторів, татом чоловік стає не тоді, коли народжується дитина чи він вперше чує звертання «тато», а з моменту зародження нового життя в утробі та протягом усіх 9-ти місяців вагітності дружини. Тому чимало конкурсів були присвячені темі вагітності та пологів. Чоловіків «тестували» на обізнаність в особливостях розвитку малюка в утробі та партнерських пологів. Варто відзначити, що до свята долучились чимало вагітних жінок із чоловіками та сім’ї з немовлятами віком від одного-двох місяців.
Наталія Тулінова, заступник генерального директора клініки ISIDA, розповідає:
«До 25-річчя діяльності нашої клініки ми вирішили організувати щось по-справжньому унікальне – захід, який би підкреслив важливість кожного з батьків у процесі виховання дітей і продемонстрував, що стереотип про відстороненість батька від життя дітей відходить у минуле».
Організатори свята переконані, що усі активності мали символічний характер, адже традиційно вважається, що за життя чоловік має побудувати будинок, виростити дитину та посадити дерево. Тож у цей день татусі мали нагоду виконати один пункт із життєвих завдань кожного чоловіка.
Редактор онлайн-журналу Father’s Club Владислав Головін зазначає:
«Традиційно, як в Україні, так і у всьому світі вважається, що матір грає важливішу роль у житті дітей. Навіть у США День батька стали святкувати лише через 70 років після появи свята Дня матері. Тож сьогоднішній день – своєрідний крок до того, щоб відновити рівновагу та довести, що тато відіграє не менш важливу роль у вихованні дитини».
Обговорення теми відповідального батьківства клінікою ISIDA було розпочато минулого року із запуску в мережі Facebook флешмобу #Дякуютато та проведення конференції Справжніх татусів. День батька 2017 – це продовження проекту, яке стало ще однією нагодою популяризувати сімейні цінності, а головне – дати можливість татам провести час зі своїми дітьми з користю та задоволенням.
Про компанію ISIDA:
ISIDA — одна з провідних мереж клінік для жінок та дітей, яка об’єднує стаціонар та три амбулаторно-поліклінічних центри у Києві. Клініки ISIDA спеціалізуються на лікуванні безпліддя, гінекології, мамології, акушерстві та педіатрії до 18 років. У цьому році клініці виповнюється 25 років.
Про Father’s Club:
Батьківський клуб – це онлайн-журнал про відповідальне батьківство та виховання дітей різного віку. Серед тематик журналу переважають матеріали про здоров’я, психологію, стосунки. Головна мета онлайн-видання – популяризація сімейних цінностей, зокрема – акцентування на ролі батька у вихованні дитини.