У Києві презентували перший в Україні Центр підтримки технологій та інновацій (TISC)

Сьогодні, 22 листопада, у рамках ІІІ Міжнародного форуму Innovation Market презентували Центр підтримки технологій та інновацій (Technology and Innovation Support Center TISC). Центр створений на ...

Додано:
Anna Kazak

20181122125328_IMG_0272
У Києві презентували перший в Україні Центр підтримки технологій та інновацій (TISC)

Сьогодні, 22 листопада, у рамках ІІІ Міжнародного форуму Innovation Market презентували Центр підтримки технологій та інновацій (Technology and Innovation Support Center TISC). Центр створений на базі Національного офісу інтелектуальної власності (НОІВ) та започаткує майбутню мережу TISC в Україні.

 

Як зазначили представники Центру, проект реалізований за сприяння Всесвітньої організації інтелектуальної власності. У Центрах підтримки технологій та інновацій консультуватимуть та надаватимуть доступ до патентної інформації винахідникам та інноваторам.

«Ключова послуга TISC – доступ до бази даних. Якщо винахідник хоче перевірити на унікальність свій продукт, він може звернутись до Центру, де наші фахівці допоможуть здійснити поверхневий патентний пошук. Це дасть розуміння, в якій системі координат перебуває продукт, наскільки він конкурентоспроможний у порівнянні з аналогами і яка ситуація існує в тій чи іншій ніші на ринку. Інша фундаментальна послуга, що має попит в усьому світі – це послуга патентної аналітики. Така послуга вперше цього року була впроваджена в рамках всесвітньої мережі Центрів підтримки технологій та інновацій. Наша ціль – почати надання такої послуги, і ми маємо для цього  всі шанси», – розповів Данило Цьвок, керівник Центру підтримки технологій та інновацій. 

Створення першого Центру підтримки технологій та інновацій відбувається на базі Національного офісу інтелектуальної власності, який буде центральним офісом у майбутній мережі.

«Коли створювали Національний офіс інтелектуальної власності, перед нами ставили дві задачі. Перша – розвинути мережу TISC в Україні, друга – організувати академію ВОІВ. Я переконаний, що ми стоїмо на початковій точці роботи TISC в нашій країні, — зазначив Богдан Моркляник, директор Державної організації НОІВ. — Що таке нова ідея? Нова ідея нагадує зернину. Для того, щоб зернина проросла, їй потрібно створити відповідні умови. Наші молоді винахідники продукують багато нових ідей, для реалізації яких слід створити необхідні умови. Перед тим як перевірити цей продукт на унікальність, необхідні бази даних, інструментарій. Для цього і працює TISC».

20181122142333_IMG_0386

 

Успішні країни світу роблять ставку на інноваційний розвиток, і створення мережі TISC в Україні зможе наблизити її до прогресивних держав.    

«Це незворотній процес, який ми маємо розпочати, і головне – підтримати тих молодих вчених, студентів, які працюють в інкубаторах, акселераторах, щоб українська інтелектуальна власність була якомога серйозніше захищена.  Має бути конкуренція і створення умов, щоб молоді вчені, інноватори розуміли, що вони можуть залишатися в Україні, створити певні продукти й отримати допомогу. Наше завдання зробити так, щоб таких Центрів було якомога більше», зазначив Михайло Тітарчук, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України. 

За минулий рік у світі вже почали функціонувати 638 TISCів, які надають різні послуги своїм клієнтам та розробникам, інноваторам, повідомив  Касим Величко, заступник керівника Центру підтримки технологій та інновацій. 

«Якщо говорити про підтримку Всесвітньої організації інтелектуальної власності, то це передусім проведення тренінгів як на території України, так і на території держав, у яких вже функціонують Центри підтримки технологій та інновацій, допомога адаптації матеріалів, які успішно застосовуються на території інших держав, до українських реалій, – зазначив Касим Величко.Статистика реєстрації патентів, торгових марок українських розробників досить приваблива. Але ці патенти не комерціоналізуються у повній мірі, як хотілось би. TISC для винахідників, стейкхолдерів інноваційного процесу – це місток, який поєднує всі ланки цієї сфери та є провайдером і каталізатором інноваційного процесу». 

ДОВІДКА

TISC (Technology and Innovation Support Center) — Центр підтримки технологій та інновацій, який надає інформацію про різні послуги у сфері інтелектуальної власності, незалежно від території їх надання. TISC надає винахідникам доступ до технічної інформації та пов’язані з нею послуги, такі як доступ до патентної, наукової і технічної бази даних, допомога в ліцензуванні і трансфері технологій, допомога в розробці патентів та інші, дозволяючи новаторам розкрити свій потенціал, забезпечити охорону прав і управління ними.

НОІВ (Національний офіс інтелектуальної власності) — орган державної системи правової охорони інтелектуальної власності, визнаний на національному рівні. НОІВ здійснює повноваження у сфері інтелектуальної власності, визначені законодавством та статутом. З метою ефективного функціонування та розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні, на сьогодні НОІВ реалізує два напрями роботи: створення ефективного навчального центру у сфері інтелектуальної власності (ІВ) та створення мережі Центрів підтримки технологій та інновацій в Україні (TISC) в рамках співробітництва зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

Україна – одна з небагатьох країн, де ще не створено головного нормативного документу – Стратегії забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності. Зараз НОІВ розпочав роботу у цьому напрямі. Також важливим завданням для офісу стане напрацювання нових методів врегулювання суперечок між учасниками ринку в сегменті інтелектуальної власності: зокрема, медіації та інших.

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Cedos допоможе Сумській громаді в розробці Концепції інтегрованого розвитку

Запущено безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для ВПО

Лауреати конкурсу «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України» отримали відзнаки

В Ужгороді пройшов п’ятий воркшоп Women Biz Days 2024 для жінок-підприємиць

В Одесі для фахівців соціальної сфери Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» організував навчання

Законодавчі ініціативи та активна громадська участь: кроки до сильної місцевої демократії