У Криму опублікували план заходів до Дня пам’яті жертв депортації

Підконтрольна Росії влада Сімферополя 16 травня опублікували план заходів до Дня пам'яті жертв депортації з Криму 18 травня. Як повідомляють на сайті російської адміністрації Сімферополя, заходи ...

1944
У Криму опублікували план заходів до Дня пам’яті жертв депортації

Підконтрольна Росії влада Сімферополя 16 травня опублікували план заходів до Дня пам’яті жертв депортації з Криму 18 травня. Як повідомляють на сайті російської адміністрації Сімферополя, заходи розпочнуться з покладання квітів до меморіальних пам’ятників у Сімферополі.

О 9:00 у середу покладати квіти планують у сквері на привокзальній алеї, о 9:20 – біля кордонів Ботанічного саду КФУ, о 9:40 – біля меморіалу в «Кримському інженерно-педагогічному університеті».

Опівдні, згідно з планом, відкриють першу чергу меморіального комплексу, присвяченого жертвам депортації з Криму, біля залізничної станції «Бузок» у Бахчисарайському районі, звідки 18 травня 1944 року з Криму до Середньої Азії відправили перший ешелон із кримськими татарами.

О 19:30 запланована акція «Запали вогонь у своєму серці» на площі імені Леніна в Сімферополі.

Повідомляють, що 18 травня у всіх мечетях і православних храмах Криму пройдуть молебні в пам’ять про жертв депортації.

До цього нинішня влада Сімферополя застерегла від проведення неузгоджених акцій до Дня пам’яті жертв депортації.

Раніше в коментарі Крим.Реалії перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял сказав, що підконтрольна Росії влада Криму, швидше за все, не дасть провести на півострові масштабні акції, приурочені до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Однак, за його словами, кримські татари все ж будуть подавати заявку на проведення жалобного мітингу.

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. Цього дня 1944 року з півострова до Середньої Азії відправили перший ешелон кримських татар. Усього тоді депортували більше 180 тисяч людей.

Щорічно в Криму з нагоди річниці Дня депортації проводили масові заходи, в тому числі жалобний мітинг у центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року проведення подібних акцій у центрі Сімферополя заборонили.

На материковій Україні відбудеться низка заходів: масові мітинги, тематичні уроки у школах, присвячені депортації кримськотатарського народу тощо.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Джерело: ua.krymr.com


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи