У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Сильні, коли разом. Такий девіз заходів, які Волинський Інститут Права спільно з Горохівською міською радою та місцевими партнерами організував у Горохові. На них запросили як постійних жителів, так ...

DSC_0542
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Сильні, коли разом. Такий девіз заходів, які Волинський Інститут Права спільно з Горохівською міською радою та місцевими партнерами організував у Горохові. На них запросили як постійних жителів, так і внутрішньо переміщених осіб, які оселились у громаді відносно нещодавно. Метою заходів було познайомити людей між собою, спільно провести дозвілля, та, головне, – знайти рішення, як можна інтегрувати нових мешканців у активне життя Горохівської громади.

У четвер, 4 квітня, відбувся перший захід. Поки діти виготовляли солодкі букети, їхні мами взяли участь у дискусії на тему історичних спільностей різних регіонів України. Лекторка коротко акцентувала на головних подіях історії України та її становленні як держави, а тоді запропонувала роботу в групах. Жінки, розділившись на дві групи, розписували сильні та слабкі сторони регіону. Тоді виступали та пропонували рішення, як можна ці мінуси перетворити на плюси, а також ділились своїм баченням, як можна згуртувати ВПО і постійних мешканців громади.


Одним з дієвих способів учасниці назвали зустрічі та дискусії у малих групах, де жителі мають змогу познайомитись та під час діалогу напрацювати спільні рішення локальних проблем.

«На таких невеликих заходах тепле спілкування дійсно зближує одне одного. Ми розуміємо, що такі заходи важливі для подальшої згуртованості мешканців громади», – зазначила Наталія Квашко, переселенка із Запорізької області, яка брала активну участь у обговоренні.


Наступного дня, 5 квітня, у Горохові відбулося спортивне свято. Батьки та діти змагались на естафетах, а тоді грали товариські матчі у футбол.

Тим часом у «Культурному укритті» тривала інтелектуально-патріотична гра для молоді. Школярі давали відповіді на запитання про історію, географію України та Волинської області. Нові знайомства, азарт та небанальне проведення дозвілля – все це згуртувало учасників.


«Для нас важливо, аби люди спілкувались та об’єднувались. Завдяки цій згуртованості та єднанню й можливо творити зміни», – резюмувала виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

 

Захід проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу