У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Сильні, коли разом. Такий девіз заходів, які Волинський Інститут Права спільно з Горохівською міською радою та місцевими партнерами організував у Горохові. На них запросили як постійних жителів, так ...

DSC_0542
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Сильні, коли разом. Такий девіз заходів, які Волинський Інститут Права спільно з Горохівською міською радою та місцевими партнерами організував у Горохові. На них запросили як постійних жителів, так і внутрішньо переміщених осіб, які оселились у громаді відносно нещодавно. Метою заходів було познайомити людей між собою, спільно провести дозвілля, та, головне, – знайти рішення, як можна інтегрувати нових мешканців у активне життя Горохівської громади.

У четвер, 4 квітня, відбувся перший захід. Поки діти виготовляли солодкі букети, їхні мами взяли участь у дискусії на тему історичних спільностей різних регіонів України. Лекторка коротко акцентувала на головних подіях історії України та її становленні як держави, а тоді запропонувала роботу в групах. Жінки, розділившись на дві групи, розписували сильні та слабкі сторони регіону. Тоді виступали та пропонували рішення, як можна ці мінуси перетворити на плюси, а також ділились своїм баченням, як можна згуртувати ВПО і постійних мешканців громади.


Одним з дієвих способів учасниці назвали зустрічі та дискусії у малих групах, де жителі мають змогу познайомитись та під час діалогу напрацювати спільні рішення локальних проблем.

«На таких невеликих заходах тепле спілкування дійсно зближує одне одного. Ми розуміємо, що такі заходи важливі для подальшої згуртованості мешканців громади», – зазначила Наталія Квашко, переселенка із Запорізької області, яка брала активну участь у обговоренні.


Наступного дня, 5 квітня, у Горохові відбулося спортивне свято. Батьки та діти змагались на естафетах, а тоді грали товариські матчі у футбол.

Тим часом у «Культурному укритті» тривала інтелектуально-патріотична гра для молоді. Школярі давали відповіді на запитання про історію, географію України та Волинської області. Нові знайомства, азарт та небанальне проведення дозвілля – все це згуртувало учасників.


«Для нас важливо, аби люди спілкувались та об’єднувались. Завдяки цій згуртованості та єднанню й можливо творити зміни», – резюмувала виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

 

Захід проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання