У Хмельницькому створили хаб для релокованих активістів та громадських організацій

Неможливо заперечувати важливу роль, яку виконують громадські організації під час війни. Більшість з них вже переформатувало свою діяльність та вирішують актуальні питання сьогодення: фінансування та ...

Додано:
Zahody

Screenshot_20221009_143437
У Хмельницькому створили хаб для релокованих активістів та громадських організацій

Неможливо заперечувати важливу роль, яку виконують громадські організації під час війни. Більшість з них вже переформатувало свою діяльність та вирішують актуальні питання сьогодення: фінансування та організаційна підтримка ЗСУ, допомога постраждалим людям та тваринам, координація центрів допомоги ВПО, організація гуманітарної допомоги, тощо. Ті організації, яким довелось покинути окуповані території та перенести свою діяльність в більш безпечні регіони стикаються ще й з іншими викликами:

– втратою частини команди та необхідністю екстрено навчати нових членів
– відсутністю офісу та обладнання для роботи
– необхідністю налагоджувати нові партнерські відносини з місцевими активістами та владою.

Наразі у Хмельницькому знаходиться більше 40 тисяч ВПО, серед яких багато активістів та ОГС. Однією з них є ГО “Заходи”, команда яко була змушена покинути окупований Маріуполь та переїхати до Хмельницького в березні. Активісти швидко розгорнули свою діяльність і за цей час встигли створити Коворкінг для переселенців де кожен бажаючий може безкоштовно працювати та відвідувати заходи направленні на навчання та психологічну реабілітацію ВПО. Другий проєкт це реконструкція закинутого дитячого табору на Хмельниччині для подальшого створення Центру реабілітації для переселенців та їх сімей. Також ГО допомагає іншим релокованим організаціям адаптуватись в новій громаді, влаштовує освітні заходи для активістів.

На даний момент співпрацює з чотирма релокованими ОГС: ГО “Союз молоді “Вперед – у майбутнє”, ГО «Ukrainian Patriots», ГО “Дій-Краматорськ”, БО “Благодійний фонд соціальних реформ та підтримки “Надія”.

Для більш ефективної роботи між релокованими  було вирішено створити “Антикризовий хаб для активістів ВПО”, основною метою якого є об’єднання організацій та активістів для спільної діяльності в напрямку допомоги постраждалим від війни та розвитку громадянського суспільства.

До хабу запрошуються ГО, волонтери та активісти, що наразі перебувають в Хмельницькому де їм пропонують:

– Програму навчання, для підвищення компетенцій
– Менторську підтримку для новостворених ГО
– Технічно облаштований, зручний для роботи коворкінг, де є можливість працювати над власними проєктами
– Допомогу в налагодженні партнерських зв’язків в новій громаді
– Участь в конкурсі власних проєктів з подальшою допомогою у втіленні та фінансуванні

Реєстрація учасників за посиланням: https://forms.gle/MqjLC2nxkB46ncN66  

Проєкт реалізується ГО “Заходи” у рамках проєкту: “Створення антикризових хабів для ОГС”, що впроваджується ІСАР Єднання за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Screenshot_20221009_143437


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Люди з інвалідністю Дніпропетровської та Запорізької областей навчились відстоювати свої трудові права

Молодь ВПО Київщини вчилась толерантному ставленню до культури, звичаїв народів інших країн

Фінансова грамотність, інвестиції в себе та донати: новий випуск [НЕ] Диванного подкасту вже на YouTube-каналі "Тиха Гавань"

«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Підрив довіри до ЗСУ та кібератаки на сайти про культуру: результати моніторингу дотримання цифрових прав за лютий 2023 року

Світлофор безпеки: дізнайтеся, чи захищена ваша організація від ризиків і що слід змінити вже зараз