У Херсонській області стартує ініціатива «Безпечна дорога»

На тлі невтішної статистики дорожньо-транспортних пригод у деокупованих громадах, представники поліції та громадськості запустили спільну ініціативу «Безпечна дорога». Проєкт, що є результатом ...

Додано:
SInna

522725485_1168231615328223_4007353428196116766_n
У Херсонській області стартує ініціатива «Безпечна дорога»

На тлі невтішної статистики дорожньо-транспортних пригод у деокупованих громадах, представники поліції та громадськості запустили спільну ініціативу «Безпечна дорога». Проєкт, що є результатом діяльності Робочих груп з громадської безпеки та відновлення, спрямований на посилення безпеки руху в Білозерській та Чорнобаївській громадах, які є ключовою транспортною артерією, що сполучає Херсонську та Миколаївську області.

Актуальність ініціативи підкреслюється кризовою ситуацією на дорогах. Лише за 2023-2024 роки на території цих громад було зафіксовано понад 53 ДТП, у яких 2 людини загинуло та 31 отримала травми. Причиною кожної третьої з цих аварій було керування у стані алкогольного сп’яніння. Загальнонаціональна статистика також викликає занепокоєння: за перші чотири місяці 2025 року на дорогах України сталося понад 6,7 тисяч ДТП з потерпілими, що на 4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Ініціатива, запропонована групою у складі представників Головного управління Національної поліції в Херсонській області та фонду «Об’єднання», передбачає ряд заходів, які покликані зменшити випадки дорожньо-транспортних пригод на території зазначених громад.

У межах проєкту поліція вже отримала сучасне оснащення: алкотестери Dräger Alcotest 6820 із принтерами, портативні зарядні станції та планшети для фіксації правопорушень. Водночас заплановано ряд заходів: підвищення кваліфікації особового складу нацполіції, проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії із мешканцями громад, а також регулярні перевірки водіїв на алкоголь на ключових трасах.

Ключова мета ініціативи – підвищити рівень громадської безпеки, зменшити аварійність та тяжкість наслідків ДТП, а також викорінити випадки керування транспортом у нетверезому стані.

Цей проєкт є прикладом ефективної співпраці поліції та громади заради спільної мети – створення безпечного середовища для всіх учасників дорожнього руху на постраждалих від війни територіях.

 

Ініціативу «Безпечна дорога» впроваджує Фонд «Об’єднання» у співпраці з Головним управлінням Національної поліції в Херсонській області за технічного адміністрування ГО «Взаємодія Плюс» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Данії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі завершилася п’ята хвиля «Школи підтримки малого та середнього бізнесу»

Ресурси для змін: ваша ідея має значення! Поділіться нею!

Заява громадянського суспільства щодо ліквідації незалежності антикорупційних інституцій

Жінка. Дім. Зміни: як команди з Кропивницького переписують правила гри у своїх громадах

Психоціальна реабілітація дітей-сиріт в родинах: 7 зміна табору Happy Boot Camp в Києві