У Херсоні та Одесі стартував проект з обміну досвідом для громадських діячів

21-23 вересня відбувся навчальний візит громадських діячів з 7 регіонів України до Херсона і Одеси. Учасники відвідали 8 громадських організацій, які займаються питаннями переселенців в регіонах, ...

Навчальні візити для громадських активістів
У Херсоні та Одесі стартував проект з обміну досвідом для громадських діячів

21-23 вересня відбувся навчальний візит громадських діячів з 7 регіонів України до Херсона і Одеси. Учасники відвідали 8 громадських організацій, які займаються питаннями переселенців в регіонах, розповіли про основи роботи у власних організаціях та обмінялися досвідом реалізації проектів.

Навчальний візит «Консолідація зусиль для довгострокових програм з питань ВПО» об’єднав 17 активістів із 7 регіонів України. Участь в проекті взяли учасники з таких областей: Київська область, Херсонська, Запорізька, Луцька, Вінницька, Донецька і Житомирська.

Про допомогу переселенцям в напрямку пошуку житла, роботи, надання соціальних послуг, психологічних і юридичних консультацій розповіли гостям представники Херсонського Міського гуманітарного центру по роботі з ВПО. Цікавим досвідом поділилися і співробітники херсонського БФ «Мангуст», який має 15-літній досвід роботи з колишніми засудженими, наразі налагодив співпрацю з державними установами і допомагає реєструвати документи переселенцям, які звільняються з місць засудження. Про проекти допомоги переселенцям в регіоні розповіли і в херсонському офісі громадської ініціативи «КримSOS».

«Не треба мірятися буквами закону. Треба вміти домовлятися і співпрацювати з різними організаціями в т.ч. державними для отримання успішних результатів» – поділилася з учасниками юрист БФ «Мангуст» Наталя.

Значну частину інформації щодо проектів і методів роботи громадського сектору в Одеському регіоні учасники взяли з візиту до ГО «Віра, надія, любов», профіль якої – біженці. Представники організації поділилися з гостями інформацією про те, що біженці є особливою категорією людей, адже різноманіття національностей, релігій, мов даються взнаки.

Вже 17 років допомогою безпритульним дітям, а наразі і переселенцям з дітьми в регіоні займається БФ «Шлях додому» В організації створено центр розвитку творчості, проводять сеанси арт- і іспорт-терапії тощо.

Враженнями від відвідування навчального тренінгу поділилися учасники поїздки. «Знайомство з новими організаціями, їх досвід роботи з переселенцями дадуть можливість розвивати нові напрямки в роботі для більш комплексної допомоги переселенцям», – наголосила Петровська Ольга.

Куратченко Ірина підкреслила: «Дуже корисна та своєчасна програма, враховуючи відсутність єдиного підходу до проблем по роботі з ВПО. Будемо застосовувати на практиці досвід по організації самозайнятості переселенців, отриманий під час візиту».

Попереду нових учасників проекту чекають поїздки у регіони за наступним розкладом:

5-7 жовтня 2015 – Івано-Франківськ/Чернівці;

19-21 жовтня 2015 – Харків/Дніпропетровськ;

2-3 листопада 2015 – Львів/Львівська область;

16-17 листопада 2015 – Київ/Вінниця.

Зареєструватися на навчальну програму обміну досвідом між ГО можна за посиланням: http://bit.ly/1FDo5o4.

***

Програма «Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм з питань ВПО» організовується КримSOS в рамках Української Ініціативи з Підвищення Упевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Джерело:  КримSOS


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи