У Харкові говорили про підсумки парламентської кампанії-2019 у Харківському регіоні

30 липня у Харкові, у прес-центрі «Накипіло» відбулась публічна дискусія за темою «Підсумки парламентської кампанії-2019 у Харківському регіоні: ключові проблеми та «вікно можливостей»», проведена ...

Додано:
OD

5
У Харкові говорили про підсумки парламентської кампанії-2019 у Харківському регіоні

30 липня у Харкові, у прес-центрі «Накипіло» відбулась публічна дискусія за темою «Підсумки парламентської кампанії-2019 у Харківському регіоні: ключові проблеми та «вікно можливостей»», проведена Аналітичним центром «Обсерваторія демократії» в рамках проекту «Просування демократичного голосування у Східній Україні». В обговоренні підсумків нещодавніх виборів у Харківської області взяли участь експерти, депутати, кандидати у депутати, представники громадських об’єднань та політичних партій, органів державної влади та місцевого самоврядування, ЗМІ.

Проблеми недемократичної агітації кандидатів та «відповідального голосування» виборців – у фокусі уваги експертів

2

Дискусію розпочали директор Аналітичного центру «Обсерваторія демократії», кандидат політичних наук Вікторія Шевчук та експерт Центру, кандидат політичних наук Антон Авксентьєв, які презентували проведене Центром аналітичне дослідження «Парламентська кампанія-2019 у Харківському регіоні: ключові проблеми та підсумки».

Вікторія Шевчук розповіла про проведений командою проекту експертний моніторинг виборчої кампанії кандидатів-мажоритарників та сформовані за його результатами «Топ-5 агітаційних трендів», що проявилися як використання незаконних та недемократичних форм агітації, та «Індекс популізму» передвиборних програм.

Антон Авксентьєв проаналізував переможні стратегії партій та кандидатів, результати голосування, презентував низку рекомендацій щодо підвищення рівня демократичності електорального процесу, сформовану за підсумками дослідження.

7

Вислови думку – дай рекомендацію

Публічна дискусія відбулася в форматі «Вислови думку – дай рекомендацію»: організатори запропонували всім учасникам не лише висловлювати власне бачення ситуації, але й пропонувати рекомендації щодо її покращення.

Однією з найдискутивніших частин обговорення стало питання необхідності та якості програм кандидатів, проблема дублювання мажоритарниками партійних програм.

9

Ніна Баласанян, кандидат у народні депутати по 169-му округу від партії «Громадянський рух «Хвиля»», щодо нього зазначила: «Це знову скоріше непідготовленість кандидатів». «Я теж трималася трошки лінії партії. Тому що є якась генеральна лінія. Ми брали за основу. Ми по важливим питанням думаємо, висловлювали свої думки однаково. Але дуже мало було можливостей, місця – мало, знаків, щоб ми могли більше додати по округу, тому ми зробили спеціальні листівки про те, що ми по округу збирались зробити» – додала вона.

Юрій Шишкін, голова обласного осередку політичної партії «Громадянська позиція», акцентував нерівні стартові умови для учасників виборчої гонки та низьку явку в день голосування, знаходження ЗМІ у руках олігархів, недосконалість партійної системи та створення нових популістських проектів. «Знову будуть з’являтися нові політичні партії, проекти – «Слуга ВІД Народу», «Слуга В Народі» тощо».

10

Ольга Мірошник, регіональний координатор громадської мережи експертів публічного права і адміністрації «Uplan», порекомендувала оптимізувати явку переходом до «голосування у смартфоні»: «Поки не перейдемо до голосування у смартфоні – явки скоро не буде взагалі». А з програм кандидатів та партій – перенести увагу на покращення партійної системи: «Необхідно не програми удосконалювати, а партії, якість партій, не повинно бути  300 партій, а коли у нас буде хоча б 5, або, ще краще – 2, от  тоді ми чітко вивчимо ці програми».

Валерій Репін, голова Харківської обласної організації професійної спілки підприємців, заступник голови окружної виборчої комісії 175 виборчого округу, наголосив на протестності виборів – прагненні людей змінити кадрову колоду.

13

Олександр Міненков, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Харківській області, порекомендував підвищити досконалість даних щодо явки виборців за допомогою перепису населення.

На підсумок Ніна Баласанян порекомендувала з метою покращення електорального процесу проводити більше таких заходів, періодично, в тому числі, і з виходом на телебачення.

 

Дискусія проведена у рамках проекту «Promoting Democratic Elections in Eastern Ukraine», що реалізується за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED). Зміст публікації не обов’язково відображає точку зору NED і є предметом виключної відповідальності Аналітичного центру «Обсерваторія демократії».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу