У Дніпропетровську назвали ключові переваги та недоліки проекту закону про адвокатуру

Асоціація правників України та Проект Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провели презентацію та обговорення ключових положень проекту змін до Закону України «Про ...

Додано:
uba

UBA_5396
У Дніпропетровську назвали ключові переваги та недоліки проекту закону про адвокатуру

Асоціація правників України та Проект Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провели презентацію та обговорення ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Відкриваючи захід, Сергій Жуков, представник Дніпропетровської області у ВКДКА, керуючий партнер АО «Нексум», звернув увагу на важливість обговорення, яке дозволяє зібрати коментарі та зауваження адвокатів для врахування у фінальному варіанті законопроекту.

Президент АПУ Денис Бугай назвав три ключові переваги законопроекту, розробленого у межах Ради з питань судової реформи, який винесено на обговорення. «Зазначений законопроект є «проадвокатським», тому що він, перш за все, підсилює професійні права та гарантії адвоката. Заслуговує на увагу той факт, що Рада з питань судової реформи задекларувала готовність до внесення правок та пропозицій, – сказав Президент АПУ«Третій аргумент на користь законопроекту – це децентралізація системи адвокатського самоврядування і, на мій погляд, цей тренд треба підсилювати».

Разом з тим, проект містить низку положень, які вимагають змін. Ключові зауваження стосуються  положень щодо адвокатського запиту та підстав притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката. «Ці питання ми можемо відрегулювати у ході нашого обговорення», – переконаний Денис Бугай.

Адвокати вказували й на відсутність чітких критеріїв перевірки «особистих та моральних якостей особи» під час складання кваліфікаційного іспиту, що може призвести до суб’єктивності в оцінюванні.

Висловлюючи своє ставлення до актуальної нині теми виключного права адвокатів на представництво клієнтів в судах, Ритіс Йокубаускас, міжнародний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», висловив переконання, що «лише адвокати повинні мати право представляти в судах інтереси третіх осіб – тобто  клієнтів». Однак, це не повинно виключати самопредствавництво –  в тому числі державними органами, компаніями. «Це повністю відповідає європейській практиці», – зазначив пан Йокубаускас.

Висловлюючи свою думку щодо законопроекту, директор Координаційного центру з питань надання правової допомоги Андрій Вишневський звернув увагу на деякі текстуальні неточності та питання юридичної техніки.

Свої думки щодо законопроекту також висловили Олексій Савчук, в.о. голови Відділення АПУ в Дніпропетровській області, директор АК «Ассирія» та Сергій Тарасевич, старший партнер АО «Смирнов, Тарасевич та Партнери».

Надалі презентація та обговорення проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» продовжиться у містах Західної України – Луцьку, Львові, Івано-Франківську. Слідкуйте за нашими анонсами на сайті АПУ!


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку