У «Дії» стартував механізм компенсації за знищене житло

У «Дії» стартував механізм компенсації за житло, яке було зруйноване під час війни. За інформацією Олександра Кубракова, віцепрем'єр-міністра з відновлення України, власники зруйнованого житла можуть ...

362664842_2466831210155126_6787354369407195803_n
У «Дії» стартував механізм компенсації за знищене житло

У «Дії» стартував механізм компенсації за житло, яке було зруйноване під час війни. 

За інформацією Олександра Кубракова, віцепрем’єр-міністра з відновлення України, власники зруйнованого житла можуть подати заяву на отримання компенсації через застосунок Дія.  

Наразі претендувати на компенсацію за знищене житло зможуть одноосібні власники житла, яке зруйноване через бойові дії після 24 лютого та не підлягає відновленню. Зруйноване житло має бути розміщене на територіях, контрольованих Україною.
 
“Ми вже напрацьовуємо окремий механізм, який дозволить українцям, чиє житло знаходиться на тимчасово окупованій територій, також отримувати компенсацію. Нікого не залишимо в біді, але потрібен час, щоб підготувати ефективний процес”, — повідомив Олександр Кубраков.
 
Як податися на компенсацію?
  • Перш за все, потрібно подати в Дії інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно, якщо таке ще не було подане.
  • Після цього потрібно безпосередньо подати через Дію заяву на отримання компенсації.
  • За аналогією з компенсацією за пошкоджене майно, заяви розглядатимуть комісії, створені при органах місцевого самоврядування. Вони й прийматимуть рішення щодо призначення чи не призначення компенсації.

362267928_2466831386821775_4337899506964702274_n

Компенсація надаватиметься у формі електронного житлового сертифікату. Його можна використати для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках. Громадяни зможуть обрати житло в будь-якій громаді України.

За словами віцепрем’єр-міністра, алгоритм максимально цифровізований та вже успішно відпрацьований в рамках програми єВідновлення. 
 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Стратегування організацій МПР як відповідь на виклики війни та рушій ініціатив на місцях

В Івано-Франківську відбулась розмова з Павлом Клімкіним про майбутній мир і безпеку

Завершився навчальний цикл Кроків «Розробка стратегії розвитку територіальної громади»

Україна очима міжнародних волонтерів: труднощі та перепони

У Яворівській громаді відбулася інтеграційна майстерня для представників бізнесу та влади

Волонтерську продукцію тепер презентують в одному з кращих краєзнавчих музеїв України