У Чернігові для захисту прав громадян працює Громадський центр правосуддя

Попри складну  та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, свою діяльність продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що працює в м.Чернігові, на базі ...

Додано:
Viktor Tarasov

Depositphotos_265387570_S
У Чернігові для захисту прав громадян працює Громадський центр правосуддя

Попри складну  та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, свою діяльність продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що працює в м.Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м.Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Збройна агресія ворога та запровадження воєнного стану в країні суттєво внесли свої корективи у всі аспекти суспільного життя. Державні структури зіткнулися з новими викликами, які вимагали швидкої реакції, адаптації, розробки нових алгоритмів для забезпечення ефективної діяльності в цих надскладних умовах.

Наразі, як і в інших регіонах України, безпекова ситуація в Чернігівській області залишається напруженою. Щоденно Чернігівщина потерпає від постійних обстрілів, бойових дій, які ведуться на прикордонних територіях. Тут люди живуть під постійним страхом, а деяким доводиться покидати власні домівки. Евакуація населення з  небезпечних зон та переміщення дітей без супроводу створюють численні виклики  юридичного характеру: відновлення документів, фіксація пошкоджень майна, отримання компенсацій – це лише частина проблем, з якими доводиться стикатися місцевим жителям.

Громади також потребують особливого правового супроводу, оскільки процес відновлення вимагає від них надання соціальних послуг постраждалим від війни та особам/сім’ям, які опинилися у складних життєвих умовах.

Саме тому ГЦП в м. Чернігові та в м. Ічня є основною платформою, де представники судової влади, державної системи безоплатної правничої допомоги (БВПД), органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості об’єднують всі свої зусилля та ресурси для вирішення актуальних правових проблем у громадах Чернігівської області, особливо в умовах воєнного стану в країні.

У Громадському центрі правосуддя надають первинну правову допомогу, юридичні консультації, вторинну правову допомогу в стратегічних справах, перенаправлення бенефіцеарів, медіацію, фасилітацію процесів в громадах, правову просвіту, тощо.

У межах діяльності ГЦП особлива увага приділяється вирішенню проблем і викликів, що виникають у громадах. Це стосується питань громадської безпеки, ювенальної превенції, протидії домашньому насильству, документування воєнних злочинів, відновлення інфраструктури, а також отримання компенсацій та відшкодувань за втрачене чи пошкоджене майно внаслідок війни. Зокрема, акцент робиться на застосуванні досудових та альтернативних методів вирішення спорів та на забезпеченні правових потреб постраждалих від війни та вразливих груп населення.

Громадський центр правосуддя в м. Чернігові працює за адресою: м. Чернігів, вул. Гонча 57; телефон 0462 675-281 або +38 063 049 72 56 (через viber, messenger, WhatsApp).

Філія ГЦП працює за адресою: м. Ічня, вул. Трудова, 4 (Ічнянський районний суд), 1 поверх, каб. 9;  телефон +38 050 915 16 96.

Прийом громадян здійснюється за попереднім записом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00 години дня.

Проект здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як зробити Ради ВПО дієвим, а не формальним інструментом локальної демократії? Експертні поради

«Власні кордони: як їх захищати? Що робити, коли тебе газлайтять?»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади на фінішній прямій

Наслідки війни та економічні проблеми: про які фактори небезпеки говорять жителі Коломийської, Турбівської та Шевченківської громад

Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Безпека людини в контексті громад: опитування МПР показало найбільші занепокоєння жителів громад