У Богуславі відзначили Міжнародний день нематеріальної культурної спадщини

У Богуславі досвіткували. Під час заходу 26 жовтня, який організувала ГО «Навколо Нас. UA» місцеві народні майстри провели п'ять майстер-класів, на яких навчали богуславців і гостей міста давніх ...

IMG_0667
У Богуславі відзначили Міжнародний день нематеріальної культурної спадщини

У Богуславі досвіткували. Під час заходу 26 жовтня, який організувала ГО «Навколо Нас. UA» місцеві народні майстри провели п’ять майстер-класів, на яких навчали богуславців і гостей міста давніх ремесел, що побутували на нашій території не одне століття. Захід був присвячений Міжнародному дню нематеріальної культурної спадщини.

«В цьому році в Україні вперше проходять заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня нематеріальної культурної спадщини. Всі вони покликані продемонструвати розмаїття та багатства нашої живої спадщини, а також спрямовані на підвищення обізнаності про важливість її охорони. Отже, приєднуючись до загальнонаціональних подій, ми вкотре підкреслюємо, що досліджувати та презентувати широкому загалу нематеріальне культурне надбання представників громад носіїв є надважливим. З таких значущих локальних культурних елементів складається цілісна мапа нашої національної ідентичності» — зазначила голова ГО «Навколо Нас. UA» Оксана Гуменюк.

NNUA_ec_cult

Майстриня з Хохітви Катерина Зубко показала, як у середині — ІІ половині ХХ ст. виготовляли парафінові віночки, зокрема, робили з картону, дроту, гофрованого паперу, парафіну, ниток, клею, фарбованої манки, фольги квітки, листки, бубляшки і сплітали їх у букети, з яких формували вінок.

IMG_0557

Майстриня з Хохітви Катерина Робак показала традиційний спосіб в’язання стрічок для весільного вінка, який навчилася від своєї бабусі.

IMG_0590

Медвинський майстер Петро Даценко показав, як виготовляти солом’яні брилі, навчивши учасників плести солом’яну стрічку, що є основою головного убору. «Бриль роблю десь два тижні, а якщо нічим не займатися, тільки його й робити, то тиждень. Роблю з пшеничної соломи, її треба змочити, щоб не ламалася. Соломи на один бриль треба три діаметри банки. З неї в’яжу 35–50 метрів стрічки, яку потім зшиваю ниткою, але голку треба брати не дуже товсту, щоб не поламала солому» — пояснив майстер.

IMG_0468

Ярослава Спасьонова разом з батьком Сергієм Спасьоновим провели майстер-клас на гончарному колі. Разом зі своєю родиною вона не одне десятиліття відроджує найпоширеніше у с. Дибинці ремесло — гончарство.

IMG_0639

Тетяна Тарасенко з Дибинець навчала наймолодших учасників досвіток дибинецькому розпису, знайомлячи їх із притаманними місцевій кераміці сюжетами та палітрою.

IMG_0440

«Досвітки — це можливість, з одного боку, усім нашим гостям – дорослим, молоді та дітям, дізнатись більше про традиційні види ремесел Богуславщини і поринути в атмосферу вечорниць. З іншого боку, ця подія важлива також майстрам, що бережуть і відроджують традиції своїх родин і готові щедро ділитись своїми знаннями. Вони бачать, що традиційні ремесла є цінними, цікавими багатьом людям, — розповіла Олена Пузатко, членкиня ГО «Навколо Нас. UA». — Майстер-класи допомагають гостям емоційно перезавантажитись і через творчість можна підтримувати нашу армію. А це мотивація для наших майстрів до поглиблення знань, творчого розвитку. Сьогодні майстри Богуславщини об’єднались, вони підтримують один одного, обмінюються досвідом і творчими ідеями, співпрацюють. Їм також важливо відчувати підтримку, зокрема через організацію таких культурних подій».

NNUA_OlP

Під час заходу майстри зібрали і передали Богуславському волонтерському штабу 2770 грн, які волонтери скерували на збір на авто для протитанкового взводу 150 бригади (Донецький напрямок), де служить чоловік Ярослави Спасьонової, гончар Сергій Тодорчук.

 

Захід відбувся за підтримки ГО «Центр розвитку Демократія через культуру».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Прозорість у дії: понад 170 журналістів та активістів опанували тонкощі корпоративної реформи та приватизації

Заміна вироку на військову службу може підривати довіру до закону та правосуддя — експертки МБО «Служби порятунку дітей»

Безоплатні експертні фахові консультації для ветеранів та членів їх родин

Палиця для людей з інвалідністю, «Майстерня чудес» та корисні смаколики: в Ужгороді молодь представляла бізнес-ідеї

Революційний закон про «прозоре будівництво»: що і як необхідно оприлюднювати?

Як відчищати історію Донецької області від проросійських міфів